S, 28.01.2023.

"Dīzeļgeitā" Vācijas prokuratūra veic kratīšanu "Hyundai-Kia" birojos

LETA
"Dīzeļgeitā" Vācijas prokuratūra veic kratīšanu "Hyundai-Kia" birojos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Auto ar dīzeļdzinēju
Auto ar dīzeļdzinēju Foto: Pixabay

Prokurori Vācijā veikuši kratīšanu Dienvidkorejas autobūves grupas "Hyundai-Kia" un tās piegādātāja birojos saistībā ar iespējamu krāpšanos ar dīzeļdzinēju izmešu rādītājiem.

Skandālā iesaistīti vairāk nekā 210 000 automobiļu.

Vācijā un Luksemburgā izmeklētāji kratīšanu veikuši astoņās vietās, trešdien informēja prokuratūra Frankfurtē.

Sadarbībā ar Luksemburgas varasiestādēm veikto kratīšanu mērķis ir iegūt "saziņas, programmatūras un plānošanas dokumentus", kas saistīti ar apsūdzībām par krāpšanos ar izmešu rādītājiem.

Apsūdzības liecina, ka Āzijas autobūves grupa "līdz 2020.gadam pārdevusi vairāk nekā 210 000" automašīnu, kuras bijušas aprīkotas ar "krāpnieciskām ierīcēm", lai rādījumos spēkrata radīto izmešu apmērs būtu mazāks nekā realitātē.

Dzinēja kontroles programmatūra "nākusi no "Bosch" un tad no piegādātāja "Delphi"", kas tagad pieder grupai "BorgWarner", kuras birojos arī veikta kratīšana.

Iesaistītās puses tiek turētas aizdomās par "krāpniecību un gaisa piesārņošanu, kā arī atbalstu" tādiem pārkāpumiem.

Izmeklēšana ir jaunākā epizode tā dēvētajā dīzeļgeitā, kas sākās 2015.gadā, kad Vācijas autobūves milzis "Volkswagen" atzina, ka miljoniem automašīnu dīzeļdzinēji bija aprīkoti ar slepenu programmatūru, kas ļāva iegūt labākus rezultātus izmešu pārbaudēs.

Pēc tam līdzīgos skandālos ierauti arī vairāki citi Eiropas autobūves uzņēmumi, piemēram, "Daimler", "Fiat" un 'Renault". Aizdomās par iesaisti krāpnieciskās programmatūras izstrādē prokurori vērsušies arī pret detaļu piegādātājiem "Bosch" un "Continental".

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu