Smagajā avārijā Mārupes novadā noplūdušās degvielas savākšanai norakta piesārņotā grunts un izrakta bedre

TVNET/LETA
Smagajā avārijā Mārupes novadā noplūdušās degvielas savākšanai norakta piesārņotā grunts un izrakta bedre
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Smags ceļu satiksmes negadījums Mārupes novadā
Smags ceļu satiksmes negadījums Mārupes novadā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Avārijā uz Liepājas šosejas noplūdušās degvielas savākšanai izrakta bedre un norakta piesārņotā grunts, informē Valsts vides dienesta (VVD) Operatīvā koordinācijas centra vadītājs Elmārs Jasinskis.

​Viņš skaidroja, ka negadījuma vietā ir augsti gruntsūdeņi, tādēļ bedre pildās ar ūdeni un noplūdušo degvielu, ko atsūknēs.

Arī šodien negadījuma vietā strādā speciālisti, lai novērstu vides piesārņojumu.

TVNET jau vēstīja, ka avārijā uz Liepājas šosejas piektdien, 8. jūlijā, noplūdusī degviela rada bīstamu piesārņojumu aptuveni 100 kvadrātmetru platībā vairāku metru dziļumā.

Jasinskis iepriekš skaidroja, ka ir pieaicināts uzņēmums SIA "Lautus" un negadījumā vietā tiek rakts ārā bīstamais piesārņojums.

"Šobrīd ir izrakta bedre, jo degviela negrimst. Pēc tam no bedres tiks atsūknēta degviela, un atbilstoši piesārņojuma monitoringa rezultātiem darbosimies tālāk," sacīja Jasinskis.

TVNET jau rakstīja, ka piektdien, 8. jūlijā, uz Liepājas šosejas Babītes pagastā notika smags ceļu satiksmes negadījums, kurā gāja bojā divi cilvēki un pieci guva dažādas traumas.

Saduroties trim vieglajām un divām kravas automašīnām, no autocisternas izlija aptuveni 20 tonnas degvielas.

TVNET jau vēstīja, ka arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule mikroblogošanas vietnē "Twitter" izteikusi pateicību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem par operatīvo rīcību, novēršot traģiskās avārijas sekas Mārupes novadā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu