Eglaines pagastā likvidēta iedzīvotāju radītā sadzīves atkritumu izgāztuve (1)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Eglaines pagastā likvidēta iedzīvotāju radītā sadzīves atkritumu izgāztuve
Eglaines pagastā likvidēta iedzīvotāju radītā sadzīves atkritumu izgāztuve Foto: VVD

Šī gada jūnijā pēc Valsts vides dienesta (VVD) iesaistes izdevies likvidēt sadzīves atkritumu izgāztuvi Augšdaugavas novada Eglaines pagastā, ko daudzu gadu garumā nelegāli bija izveidojuši paši iedzīvotāji, tā savā tvitera kontā informē VVD.

Kā uzsver VVD - šoreiz ir izdevies ne tikai sakopt vidi, bet arī atklāt un novērst piegružošanas cēloņus.

VVD Latgales reģionālā vides pārvalde (RVP), reaģējot uz šī gada maijā saņemto sūdzību par atkritumu neatbilstošu apsaimniekošanu, konstatēja, ka Augšdaugavas novada Eglaines pagastā uz Augšdaugavas novada pašvaldībai un vienai privātpersonai piederošiem īpašumiem jau vairāk nekā gadu tiek novietoti mājsaimniecību radītie sadzīves atkritumi.

Atsevišķās vietās atkritumi jau bija apauguši ar zāli, kas norāda, ka izgāztuve šajā vietā ir veidota vairāku gadu garumā.

Minētajā vietā VVD Latgales RVP inspektori konstatēja vairāk nekā 30 m3, jeb 7 tonnu atkritumu pretlikumīgu apglabāšanu. Kā secina VVD- konstatēto atkritumu sastāvs, izvietojums un citas pazīmes norādīja, ka izgāztuvi izveidoja neapzinīgie iedzīvotāji, kuriem, visticamāk, nebija noslēgti līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

VVD nekavējoties informēja Augšdaugavas novada pašvaldību, uzdodot veikt Eglaines pagasta teritorijā dzīvojošo iedzīvotāju apzināšanu, lai noskaidrotu vai visām mājsaimniecībām ir noslēgti līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Augšdaugavas novada pašvaldība veica situācijas izvērtējumu, kura rezultātā tika konstatēta 31 mājsaimniecība, kas Eglaines pagastā nepiedalās pašvaldības izveidotajā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā.

Minētajām personām tika nosūtīti brīdinājumi par nepieciešamību noslēgt līgumus ar atkritumu apsaimniekotāju.

Pēc VVD Latgales RVP uzaicinājuma Augšdaugavas novada pašvaldība sadarbībā ar piesārņoto privātīpašumu īpašnieku aktīvi iesaistījās izveidotās izgāztuves sakopšanas darbos, dažu nedēļu laikā izgāztuve tika sakārtota un tajā uzglabātie atkritumi nodoti apglabāšanai poligonā.

“Minētais notikums spilgti parāda, ka iesaiste kopīgajā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā ir katra iedzīvotāja ieguldījums mūsu valsts vides kvalitātes saglabāšanai. Atgādinu, ka ikvienai mājsaimniecībai jābūt noslēgtam līgumam par sadzīves atkritumu savākšanu. Visā Latvijas teritorijā vēl joprojām ir liels privātmāju, lauksaimniecību un dārzkopību sabiedrību skaits, kur pašvaldības šo jautājumu vēl nav atrisinājušas,” atzīmē VVD Latgales RVP direktore Iveta Lobanoka.

Kā atgādina VVD - atkritumu apsaimniekošanas organizācija ir komplicēts process, kura veiksmīgai norisei ir nepieciešama gan sabiedrības, gan valsts un pašvaldības iestāžu, gan atkritumu apsaimniekotāju kopīgā sadarbība. Drošai un videi draudzīgai atkritumu uzglabāšanai Latvijā ir izveidoti vairāki atkritumu poligoni, savukārt vēsturiskās atkritumu izgāztuves, kas iepriekš tika izmantotas atkritumu uzglabāšanai ir rekultivētas un tām jākļūst par pagātni.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais