Pensijas Latvijā indeksēs jau 1.augustā

TVNET
Pensijas Latvijā indeksēs jau 1.augustā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Pensionārs. Ilustratīvs attēls.
Pensionārs. Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova / LETA

Saeima ceturtdien, 14.jūlijā, otrajā – galīgajā – lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus likumā “Par valsts pensijām,” paredzot šogad valsts pensijas indeksēt divus mēnešus agrāk nekā ierasts - jau 1.augustā, portālu TVNET informēja Saeimas Preses dienests.

“Agrāka pensiju indeksācija tiek rosināta, lai sniegtu atbalstu pensiju saņēmējiem strauja inflācijas kāpuma apstākļos, jo sevišķi pieaugot cenām pārtikai, transporta un veselības aprūpes pakalpojumiem,” iepriekš paudis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šī gada martā, salīdzinot ar 2021.gada martu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 11,5 procentiem, teikts likumprojekta anotācijā.

Šogad 1.augustā indeksēs valsts pensijas vai tās daļas apmēru, kas nepārsniedz 50 procentus no iepriekšējā kalendāra gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī.

Tas attieksies arī uz piešķirtās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas apmēru par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim.

Tāpat 1.augustā šogad valsts pensiju neatkarīgi no tās apmēra pārskatīs politiski represētajām personām, I grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem.

Pārskatītās valsts pensijas vai tās daļas apmēra starpību par periodu no šī gada 1.augusta līdz 1.septembrim izmaksās vienlaikus ar 2022.gada septembra mēneša vecuma pensiju.

Tas pats attieksies uz pārskatītās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas starpību, kuru izmaksās vienlaikus ar šī gada septembra piemaksu pie vecuma pensijas.

Grozījumi likumā “Par valsts pensijām” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu