O, 21.03.2023.

Doties uz Latvijas muižām kopā ar bērniem - vai tas ir iespējams?

TVNET
Doties uz Latvijas muižām kopā ar bērniem - vai tas ir iespējams?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Fotogrāfe Alīna Radzeviča

Vai pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem būs ko darīt, ja vecāki iecerējuši doties uz kādu no Latvijas vēsturiskajām muižām vai pilīm? Daudzi uzskata, ka ne. "Un velti," komentē Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns. "Starp Latvijas pilīm un muižām ir daudzas, kurās jaunie pētnieki atradīs daudz interesanta."

Lūk, interesantākās pilis un muižas, ko ir vērts apskatīt, ceļojot pa Latviju!

Preiļu muiža un parks.

Foto: Fotogrāfe Alīna Radzeviča

Tajā bērniem papildus senajai muižai patiks arī pludmale, kurā iespējams bez maksas saņemt dažādu inventāru, izskrieties un rotaļāties bērnu laukumā, ļauties piedzīvojumiem sajūtu takā, izmēģināt muzikālo soliņu, izpētīt dabas stendus un pat uzspēlēt tenisu!

Arendolē bērniem patiks zvēriņi - vistiņas, aitiņas.

Tos pienācīgi novērtēs gan pieaugušie, gan paši mazākie muižas viesi.

Šeit iespējams sarīkot pikniku visai ģimenei, apmeklēt melno pirti vai doties izbraucienā ar laivu pa gleznaino Dubnas upi.

"Muiža ir viena no arhitektoniski interesantākajām muižām Latgalē, kas jauno laiku nepārbūvēta saglabājusies līdz mūsdienām un ar greznību un savdabību izceļas Latgales muižu arhitektūrā, tāpēc tā noteikti iespaidos un iedvesmos gan mazos viesus, gan pieaugušos," stāsta J. Lazdāns.

Krāslavas muižā viesus gaida unikāla kolekcija, kas sastāv no Olgas Gribules 2000 porcelāna lellēm, turklāt šeit iespējams izmēģināt savus spēkus vienā no piecām amatniecības darbnīcām - stikla, keramikas, kokapstrādes, aušanas vai kulinārijas, pagatavojot neparastu ēdienu. Bez tam bērniem ir iespēja izmēģināt spēkus šķēršļu trasē.

Lūznavas muiža patiks jaunajiem inženieriem, jo šeit viesus gaida interaktīva izstāde "Kerberdzs: sekojot inženiertehniskām idejām".

Foto: Fotogrāfe Alīna Radzeviča

Šeit iespējams iejusties konstruktora lomā, piemēram, uzbūvējot visu "Da Vinči tiltu". "Te ir arī rotaļu laukums, kas atrodas gleznainā parkā," piebilst LPMA prezidents.

Tradicionāli apmeklētāju iecienītajā Rundāles pilī ir izstrādāti īpaši materiāli un spēles bērniem, franču dārzā mazos atklājējus gaidīs labirints un vēsturiskas formas šūpoles, kas neapšaubāmi iepriecinās pat prasīgākos mazos viesus.

Foto: Fotogrāfe Alīna Radzeviča
Foto: Fotogrāfe Alīna Radzeviča

Padures un Gārsenes muižā mazie priecāsies par bērnu laukumu, turklāt pie Padures muižas ir peldvieta, kuru ir vienkārši grēks neizmantot, savukārt Gārsenē mazajiem noteikti patiks dabas taka.

Foto: www.paduremanor.com

Savukārt Vārkavas muižā var izpētīt 16. gadsimta arhitektūru, iepazīties ar neparasto muižas vēsturi un izbaudīt pikniku zem jumta, kur atrodas galds un smilškaste, lai katra ģimene varētu atpūsties pēc muižas apskates, vienlaikus nodarbinot savu mazo.

Foto: Foto: Latgales tūrisma mājaslapa

Arī Tiņģeres muižā ikviena ģimene var baudīt ne tikai arhitektūru, bet arī sarīkot pikniku svaigā gaisā pie galdiņiem, kas atrodas netālu no bērnu laukuma.

Foto: www.redzet.eu

Turklāt jaunākie viesi pienācīgi novērtēs kukaiņu māju un citus dabas objektus.

Apriķu muiža aicina ģimenes apvienot muzeja apmeklējumu ar dzimšanas dienas svinībām un piedalīties dažādās meistarklasēs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu