P, 30.01.2023.

Video ⟩ Ignorējot norādījumus par drošību, bērnu organizācija no Rīgas devusies uz "Slāvu bazāru" un intervējusi Lukašenko

TVNET/LETA
Ignorējot norādījumus par drošību, bērnu organizācija no Rīgas devusies uz "Slāvu bazāru" un intervējusi Lukašenko
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko Foto: Official Internet Portal of the President of the Republic of Belarus/Handout via REUTERS

Pretēji Ārlietu ministrijas (ĀM) norādījumiem par drošību, Rīgas bērnu radio un televīzijas akadēmijas "Academy KIDSTV" audzēkņi un pārstāvji devušies uz Baltkrievijas pilsētu Vitebsku, kur šogad norisinās starptautisks festivāls "Slāvu bazārs".

Akadēmijā norāda, ka tas ir "skaists bērnu konkurss, kurā piedalās 23 valstis", līdz ar to organizācija neredz iemeslus vai kādas principiālas kultūras atšķirības, kādēļ gan nevarētu braukt uz Baltkrieviju, pamatojot, ka nupat atgriezušies no Spānijas, Lietuvas, un drīzumā ir plānots doties uz Maķedoniju.

"Tur ir daudz dažādu bērnu pasākumu, mums bija ļoti interesanti. Mēs braucām fotografēties, trenēties intervēt dažādās valodās. Pamatā mūsu bērni runā angļu valodā," stāstīja bērnu organizācijā.

Kā vēsta portāls "Kas jauns", bērnu organizācija pirms tam esot arī

pati sazinājusies ar Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko pārstāvniecību, lai lūgtu iespēju intervēt diktatoru.

Par to, ka akadēmija pati pieprasījusi iespēju intervēt Lukašenko, informē viņa preses dienestam pietuvinātais sociālo tīklu resurss "Pul Pervogo".

Sociālo tīklu ieraksts, kura fotogrāfijā redzams diktators un akadēmijas simbolikā tērpies pusaudzis, vēsta: "Pirms ierašanās festivālā Vitebskā bērni paši uzrakstīja vēstuli prezidenta preses dienestam ar lūgumu palīdzēt intervijas organizēšanā ar "Pirmo" [tā kanāls dēvē Lukašenko]!"

Tāpat vēstulē esot teikts, ka bērnu organizācija ir pārliecināta, ka "situācijā, kas patlaban valda pasaulē, šim [intervijai] būs pozitīva ietekme savstarpējās attiecībās."

Valsts drošības dienests (VDD) TV3 ziņās paziņoja, ka iestāde savas kompetences ietvaros seko līdzi dažādu organizāciju aktivitātēm Latvijā, vērtējot, vai to darbībā nav saskatāmi iespējami apdraudējumi valsts drošībai. Ņemot vērā dienestu darbību specifiku, VDD atturēsies komentēt konkrētus gadījumus.

Latvijas Ārlietu ministrija jau ilgstoši atgādina par būtiskiem riskiem, Latvijas valstspiederīgajiem apmeklējot Baltkrieviju, un atkārtoti aicina to nedarīt. Turklāt joprojām spēkā ir aicinājums Latvijas valstspiederīgajiem pamest gan Baltkrieviju, gan Krieviju.

Ministrijā uzsvēra, ka Lukašenko režīms joprojām atbalsta Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, un pret to ir vērstas nopietnas starptautiskās sankcijas.

Ministrija vērš uzmanību, ka gan Latvijas, gan citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Krievijas un Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm.

Ārlietu ministrija atgādina, ka Baltkrievijā valdošā tiesiskuma trūkuma dēļ Latvijas iespējas sniegt palīdzību valstspiederīgajiem būs ļoti ierobežotas.

TVNET jau rakstīja, ka 24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.

Bērnu organizācija "Academy KidsTV" reģistrēta 2010.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija. Organizācijas patiesā labuma guvēji ir Jurijs Buharovs, Kristīna Naumenko un Krievijas pilsone Nadežda Buharova. Pagājušajā finanšu gadā organizācijas apgrozījums bija 77 300 eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2020.gadā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu