No Milānas dizaina nedēļas: kā ieviest jaunākās interjera dizaina tendences mājās?

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Milānas dizaina nedēļa ik gadu pulcē interjera dizainerus un mēbeļu ražotājus no visas pasaules. Pasaules lielākā un nozīmīgākā dizaina notikuma laikā varam ieskatīties nākotnē un redzēt, kā kādreiz izskatīsies mājokļi un kādas funkcijas tie pildīs. Interjera dizainers, kurš pirms dažām nedēļām atgriezies no vērienīgās izstādes, stāsta par jaunākajām vēsmām interjera dizainā un sniedz padomus, kā tās vienkārši ieviest savās mājās.

Interjera dizainers Jans Petrašūns atklāj, ka mūsdienu

klasisko stilu pamazām aizstāj stils, kas dominēja 20. gadsimta vidū, – proti, tā modernā interpretācija.

Šim stilam ir raksturīgas tīras līnijas, izliektas formas, pieklusinātas krāsas un dabiski materiāli.

Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Plūdenas formas un zemes toņi

“Stilam, kas aktuāls tagad un populārs bija 20. gadsimta vidū, raksturīgas apaļas un plūdenas aprises ar noapaļotiem stūriem, simetrija,

skaidras ģeometriskas formas un apļi, kas redzami gan mēbelēs, gan interjera priekšmetos – kafijas galdiņos, spoguļos, attēlos, paklājos, spilvenos.

Dīvāni, atpūtas krēsli un krēsli ir ar zemām atzveltnēm un lielākoties tievām kājām. Daudziem priekšmetiem, tostarp ēdamgaldiem un kafijas galdiņiem, izvēlēta skulpturāla forma. Paklāju un spilvenu rakstos dominē skaidras ģeometriskas formas,” stāsta Jans Petrašūns.

Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Interjera dizainers piebilst, ka šogad izstādē tumšas, piesātinātu krāsu mēbeles tikpat kā nebija redzamas. Tā vien šķiet, ka cilvēki ir noilgojušies pēc dabiskiem, gaišākiem un noskaņu raisošiem toņiem.

Šogad uzvaras gājienu svinēs divas krāsu paletes: gaišie zemes toņi – brūna, pelēka, zaļa, terakotas, bēša krāsa – un Bauhaus stila pamatkrāsas. Pie Bauhaus stila pamatkrāsām pieder zilganvioletā, sinepju dzeltenā, terakotas oranžā, rozā un lillā krāsa.

Šajā stilā iekārtotā interjerā sastopami drosmīgi un negaidīti krāsu salikumi.

Tekstilizstrādājumu un mēbeļu apdares modes līderis jau vairākus gadus ir bijis buklē audums, kas savas pozīcijas tikai nostiprinājis un ir plaši lietots dīvāniem, atpūtas krēsliem un krēslu atzveltnēm. Velūru savukārt pamazām aizstāj velvets. Tāpat šogad izstādē biežāk bija redzamas mēbeles ar ādas apdari.

Jau vairāk nekā gadu novērojama tendence dzīvojamajā istabā novietot nevis vienu kafijas galdiņu, bet divus vai pat trīs dažādus galdiņus. Tie gan pilda savu funkciju, gan kalpo kā svarīgs interjera akcents. Galdiņus var kombinēt, izvēloties dažādas krāsas un materiālus, kas tajos dominē, piemēram, keramiku, akmeni vai koku.

Foto: Publicitātes foto

Kā ieviest jaunās interjera dizaina tendences savā mājoklī? Interjera dizainers iesaka izvēlēties dīvānus, atpūtas krēslus un krēslus ar zemām atzveltnēm un tievām kājām. Ja jaunu mēbeļu iegāde nav plānota, svaigas vēsmas mājoklī var ienest ar pieskaņotiem interjera priekšmetiem: velūra spilveniem, plediem un citiem tekstilizstrādājumiem vai interjera priekšmetiem zemes toņos. Dzīvojamajā istabā dizainers iesaka kombinēt līdzīgu, tomēr atšķirīgu formu, krāsu un materiālu kafijas galdiņus.

Mājoklī – vairāk dabas

“Pandēmijas ietekmē ilgas pēc harmonijas un būšanas tuvāk dabai izpaužas ne tikai krāsu gammā un plūdenajās formās, bet arī izmantotajos materiālos. Dabiski materiāli interjerā tiek izmantoti jau vairākus gadus, tomēr šogad jau kādu laiku populārajam marmoram, kokam, rotangpalmai un akmenim pievienojušies tādi materiāli kā smilšakmens, terakota, māls un keramika. Mīksto mēbeļu apdarē savukārt arvien biežāk redzam ādu,” saka Jans Petrašūns.

Interjera dizainers stāsta, ka interjera priekšmeti, kas ir izgatavoti no māla, akmens vai stikla, liek justies tuvāk dabai, arī esot mājās.

“Interjera tendencēs īpašu lomu pēdējos gados ieņem arī ilgtspēja. Daudzas mēbeles tiek izgatavotas no pārstrādātiem materiāliem, un ražotāji rūpējas par atbildīgu resursu izmantojumu,” norāda IKEA interjera dizainers.

Foto: Publicitātes foto

Kā ieviest jaunās interjera dizaina tendences savā mājoklī? Izvēlies masīvkoka mēbeles, pītas detaļas un dabiskus interjera priekšmetus, piemēram, bambusa abažūru, austus paklājus un keramikas vāzes. Arī augi ir neatņemama interjera sastāvdaļa. Ja neesi pārliecināts, vai varēsi pienācīgi apkopt zaļos augus, izvēlies mākslīgos. Meklē mēbeles un interjera priekšmetus, kas izgatavoti no atjaunojamiem vai pārstrādātiem materiāliem. Mūsdienās paklāji, aizkari un virtuvju fasādes bieži vien ir izgatavoti no pārstrādātas plastmasas.

Daudzfunkcionālas telpas un vairāk laika sev

Pandēmijas ietekmē cilvēki darba vietas mājokļos iekārtoja ne tikai dzīvojamajā istabā un guļamistabā, bet arī virtuvē. Darba vajadzībām un dokumentu glabāšanai var atvēlēt atsevišķu nelielu galdu, bet dažkārt pat visu sienu. Virtuve nav tikai vieta, kur gatavot ēst. Tās iekārtojumā vairs nav pārsteigums ieraudzīt atpūtas krēslu, funkcionālo apgaismojumu un kafijas galdiņu.

“Arī vannasistabas pilda ne tikai savas ierastās funkcijas, bet arvien vairāk līdzinās nelieliem spa saloniem ar funkcionāliem un dekoratīviem plauktiem, tajā var novietot mīkstās mēbeles un paredzēt vietu žurnāliem. Koka mēbeles vietu atrod arī vannasistabā, radot vairāk mājīguma un piešķirot dabisku noskaņu mājas intīmākajai zonai. Vēl jāpiemin, ka vannasistaba var kalpot arī kā maza sporta zāle, ja vien tur pietiek vietas, lai novietotu trenažieri, vingrošanas paklājiņu vai citu sporta aprīkojumu,” stāsta Jans Petrašūns.

Vēl pieminēšanas vērts jauninājums, kas, iespējams, ieviests pandēmijas ietekmē, ir nodalošās sienas.

Ar to palīdzību var nodalīt telpas daļas un radīt privātu zonu katram ģimenes loceklim. Risinājumi, ko izmantot kā nodalošo sienu, var būt dažādi: no stilizētiem grāmatplauktiem līdz griestos iekārtiem augiem.

Kā ieviest jaunās interjera dizaina tendences savā mājoklī? Ja vieta atļauj, virtuvē iekārto stūrīti ar ērtu krēslu, kur vari klusumā baudīt rīta kafiju vai pavadīt mājīgu vakaru ar tējas krūzi un grāmatu. Pat vismazākajā vannasistabā atradīsies vieta dabiskajiem vai mākslīgajiem augiem, bambusa kastēm mantu glabāšanai un austiem dvieļiem. Šie vienkāršie akcenti vannasistabā ļaus sajusties kā spa salonā. Lai baudītu privātumu citās telpās, apsver nodalošās sienas izveidošanu. Kā nodalošā siena var kalpot gan vienkāršs aizslietnis, gan pie griestiem piestiprināti plaukti, kuros izkārtot augus, grāmatas un interjera priekšmetus.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu