Oskara primārais uzdevums šajā gadījumā ir noskaidrot, kāds līdzeklis ir lietots un vai vispār ir lietots.
"Ja pārbaudē man būtu aizdomas, ka augu aizsardzības līdzekļi aizsargjoslā tika lietoti, es noņemtu paraugus, ietu visā aizsargjoslas garumā, paraugiem būtu divi atkārtojumi. Viens paraugs ir viena kilograma apjomā.
Tad nosūtītu uz BIOR laboratoriju un gaidītu rezultātus. Laboratorijā paraugus testē uz visām augu aizsardzības līdzekļu darbīgajām vielām, un tas prasa vairākas nedēļas.
Ja konstatētu, ka augu aizsardzības līdzeklis ir izmantots, tad sāktu administratīvā pārkāpuma procesu. Reizēm gadās, ka šajā aizsargjoslā atklājas arī nereģistrētu augu aizsardzības līdzekļu izmantošana. Šis gan ir rupjāks pārkāpums, par ko arī draud lielāka atbildība," viņš uzsver.
Bīstamas situācijas un kļūdaini norādīta adrese
Oskara darba diena sākas ap pulksten 8, bet beidzas ap pulksten 17. Taču sezonā, kad veģetācija ir atsākusies un lauksaimnieki aktīvi strādā, var nākties arī strādāt ilgāk.
"Dažkārt dienests var nodarbināt mani pat no sešiem rītā līdz plkst. 22. vakarā. Man pašam tā ir gadījies, kad vasaras laikā pārbaužu ir daudz. Ir kāda sūdzība, uz kuru jāreaģē, tāpēc esmu līdz pat vēlam vakaram staigājis gar upes krasu un meklējis bojāgājušas zivis," stāsta inspektors.
Vaicājot, vai dienesta darbinieks ir saskāries ar bīstamām situācijām, Oskars norāda, ka bīstamība rodas tajā brīdī, kad tiek konstatēts kāds pārkāpums. Par nepatīkamu atgadījumu Oskars stāsta: