C, 23.03.2023.

Video ⟩ Raidījums: gāzes sprādzienā Saldus novadā cietusi daudzdzīvokļu ēka

Raidījums: gāzes sprādzienā Saldus novadā cietusi daudzdzīvokļu ēka
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Joprojām tiek apzināti postījumi pēc postošā gāzes sprādziena Saldus novada Novadnieku pagasta daudzdzīvokļu mājā "Mežcieceres". Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, informē Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Dienas ziņas".

Kopš gāzes sprādziena "Mežciecerēs", kad daļa ēkas ir burtiski sagruvusi, ir pagājušas jau četras dienas. Par notikušo nelaimi joprojām vēstī dūmu detektors, bet pati ēka ir norobežota, teritoriju naktīs apsargā.

Pavisam ēkā bija 10 dzīvokļi, bet pastāvīgi apdzīvoti – pieci.

Fiziski cietušie ir tā dzīvokļa saimnieki, kurā notika sprādziens. Viens no viņiem ir vidēji smagā, bet otrs - smagā stāvoklī.

Vai un kad tie iedzīvotāji, kuru dzīvokļi sprādzienā cietuši mazāk, varēs atgriezties mājās, vēl nav zināms, jo vēl nav sertificēta būvspeciālista slēdziena.

Saldus novada būvvaldē atzina, ka daļā dzīvokļu varēs atgriezties vien pēc pārseguma nostiprināšanas, grūtības var sagādāt arī komunikāciju atjaunošana.

"Kā jau tādās situācijās notiek, automātiski tiek atslēgtas visas komunikācijas. Šobrīd laikam sliktākā situācija ir tieši ar elektrību." 

"Tā tika pievadīta pa gaisvada līniju no ēkas stūra, kurš ir cietis visvairāk. Iekšējās komunikācijas, visticamāk, ir stipri jāpārbūvē, tas pats attiecas arī uz ūdeni," informē Novadnieku pagasta pārvaldes vadītājs Gatis Krastiņš.

"Es skatījos televizoru, uzreiz tāds sprādziens, ka briesmas. Visi logi nodrebēja, suns izkrita no gultas, viņš man blakus gulēja. Domāju, ka skurstenis nokrita, bet tik šausmīgs nevarēja būt, tāds sprādziens," akcentē kaimiņos esošās mājas iedzīvotāja Zigrīda Bieriņa.

"Šausmīgs sprādziens bija. Es tagad zinu, ko nozīmē Ukraina. Es biju taisni istabā iznākusi no dušas un taisīju vaļā skapi, meklēju kurpes sev, ko ņemt.

"Istaba nošūpojās, atsprāga vaļā vienas durvis, otras durvis un ventilācijas šahta no vannas istabas izlidoja ārā, un kaimiņienei, redziet, šajā mājā abi logi ārā. Bet mēs jau sen to gaidījām, dzīvojām kā uz pulvera mucas," stāsta arī cita kaimiņos esošās mājas iedzīvotāja Svetlana.

To, ka "Mežciecerēs" tā dzīvokļa, kurā notika sprādziens, saimnieki ir nonākuši dienestu redzeslokā, atzina arī Saldus novada pašvaldības policijā.

"Arī mums Saldū, kā daudzās pilsētās, ir vietas, kur cilvēki varbūt vairāk mīl iedzert, skaļāk mūziku klausīties."

"Mēs regulāri esam apsekojuši šo dzīvokli, dzīvesvietu, bet diemžēl, kā ir noticis, tā ir noticis, pilnībā to izskaust ir ļoti grūti," akcentēja Saldus novada pašvaldības policijas priekšnieks Ivars Naumanis.

Šobrīd Valsts policijā ir sākts kriminālprocess, lai noskaidrotu, kāpēc notika sprādziens.

"Viena no versijām ir neuzmanīga rīcība ar gāzi, kā rezultātā notikusi gāzes noplūde, kas veicināja šo sprādzienu," stāsta Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes Saldus iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants Eduards Boļšakovs.

Krimināllikumā par šādu neuzmanīgu rīcību, kad ir bojāta vai iznīcināta sveša manta un radīts apdraudējums cilvēku dzīvībai vai iestājusies cilvēka nāve, bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu