Pk, 30.09.2022.

Pagājušajā nedēļā Latvijā saskarē ar bojātu ūdenssūkni no elektrotraumas bojā gājis seniors

TVNET
Pagājušajā nedēļā Latvijā saskarē ar bojātu ūdenssūkni no elektrotraumas bojā gājis seniors
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Pagājušajā nedēļā Latvijā reģistrēta letāla elektrotrauma, kad, pieskaroties bojātam ūdenssūknim un saņemot elektriskās strāvas triecienu, bojā gājis 85 gadus vecs seniors, portālu TVNET informēja AS "Sadales tīkls" pārstāve Alīna Kozlovska.

AS "Sadales tīkls" atgādina, ka vidēji katra piektā elektrotrauma valstī notiek tieši saskarē ar ūdeni, turklāt visbiežāk elektrotraumas tiek gūtas vasarā, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti nezaudēt modrību, lietojot elektroierīces, kā arī neizmantot bojātas elektroierīces un pašrocīgi neveikt to remontu.

Kā informēja Kozlovska, šogad Latvijā iedzīvotāju īpašumos reģistrētas kopumā 19 elektrotraumas, kuru vidū divas bijušas letālas – otra notikusi jūnijā, vīrietim saskaroties ar bojātiem, neizolētiem vadiem.

"Latvijā kopumā novērojama elektrotraumu skaita sarukšanas tendence, tomēr tās arvien atgadās, un diemžēl arī letāli gadījumi.

Elektrotraumu cēloņi paliek nemainīgi – vieglprātība, neuzmanība un pārdrošība. Ikreiz, kad bojātu elektroierīci pieslēdzam rozetei cerībā, ka nekas slikts nenotiks, patiesībā izaicinām likteni.

Turklāt tad, kad elektrotraumas notiek saskarē ar ūdeni vai lietojot ūdens apgādes vai apsildes ierīces, cilvēks tiek pakļauts īpaši lielam veselības vai pat dzīvības apdraudējuma riskam, jo ūdens teicami vada elektrisko strāvu un attiecīgi pastiprina tās ietekmi," skaidro "Sadales tīkla" Mācību centra elektrodrošības eksperts Artūrs Šmats.

"Letālā elektrotrauma aizvadītajā nedēļā, iespējams, notikusi, kungam veicot elektriskā ūdenssūkņa remontu. Ja atturēsimies pašrocīgi remontēt bojātas ierīces vai vismaz uz remontdarbu veikšanas laiku atslēgsim spriegumu, šādu traģisku negadījumu būs daudz mazāk. Aicinu līdzcilvēkus mācīties no šiem negadījumiem un rūpēties gan par savu, gan līdzcilvēku drošību," papildina eksperts.

Kozlovska informēja, ka no 19 šogad reģistrētajām elektrotraumām 5 gadījumos cietuši bērni.

"Sadales tīkls" vasarā īpaši aicina pieskatīt un par elektrodrošību atgādināt arī bērniem un jauniešiem, kuri no mācībām brīvajā laikā var biežāk būt bez pieaugušo uzraudzības.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu