P, 20.03.2023.

Krievija armijas "diskreditēšanā" apsūdz pētniecisko žurnālistu Dobrohotovu

TVNET
Krievija armijas "diskreditēšanā" apsūdz pētniecisko žurnālistu Dobrohotovu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Pret Krievijas izmeklējošās žurnālistikas izdevuma “The Insider” dibinātāju un galveno redaktoru Romānu Dobrohotovu Krievijā ierosināta administratīvā lieta par Krievijas armijas “diskreditēšanu”, ziņo Krievijas medijs “Meduza”.

Lieta tiesā Maskavā reģistrēta 25.jūlijā.

Pagaidāms nav skaidrs, kas konkrēti ir bijis iemesls lietas ierosināšanai.

Pagājušajā gadā pret Dobrohotovu tika ierosināta krimināllieta par nelikumīgu robežas šķērsošanu un viņš tika izsludināts meklēšanā.

Dobrohotovs jau pagājušajā gadā aizbrauca no Krievijas.

Pagājušā gada jūlijā Krievija iekļāva “The Insider” “ārvalstu aģentu” sarakstā.

Toreiz Dobrohotovs uzsvēra, ka izdevums savu darbību turpinās ierastā režīmā un nepakļausies Krievijas likumiem, tāpēc ka “The Insider” ir reģistrēts Latvijā.

Šā gada jūlijā “The Insider” tika iekļauts Krievijas Tieslietu ministrijas izveidotajā “nevēlamo” organizāciju sarakstā. Krievijas ģenerālprokuratūra iepriekš paziņoja, ka “The Insider” darbības radot draudus Krievijas konstitucionālajai kārtībai un nacionālajai drošībai.

“The Insider” dibināts 2013.gadā un tas specializējas izmeklējošajā žurnālistikā.

“The Insider” kopā ar projektu “Bellingcat” izmeklējis vairākas skaļas lietas, tostarp Krievijas līdzdalību Malaizijas lidmašīnas notriekšanā virs Austrumukrainas un Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu.

Kopš Krievijas februārī sāktā iebrukuma Ukrainā, Krievijas varas iestādes ierosinājušas jau vairāk nekā 3000 lietas par bruņoto spēku “diskreditēšanu”.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu