Putins pauž Erdoganam vēlmi stiprināt ekonomiskos sadarbību

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Valdimirs Putins un Redžeps Tajips Erdogans
Valdimirs Putins un Redžeps Tajips Erdogans Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV/TT NYHETSBYRÅN

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien sacīja Turcijas prezidentam Redžepam Tajipam Erdoganam, ka cer parakstīt vienošanos par tirdzniecības un ekonomisko saišu stiprināšanu.

Iepriekš tika prognozēts, ka Putina un Erdogana sarunās Sočos galvenie temati būs Krievijas iebrukums Ukrainā un Turcijas iespējamā jaunā operācija Sīrijā.

"Es ceru, ka mēs šodien spēsim parakstīt atbilstošu memorandu par mūsu tirdzniecības un ekonomikas saišu attīstīšanu," sacīja Putins.

"Es ticu, ka [šodienas tikšanās] pavērs pilnīgi jaunu lappusi Turcijas-Krievijas attiecībās," savukārt norādīja Erdogans.

Putins arī pateicās Erdoganam par palīdzību centienos atsākt Ukrainas labības eksportu.

"Piegādes jau ir sākušās, es gribētu jums pateikties gan par to, gan arī faktu, ka vienlaikus tika pieņemts blakus lēmums par nepārtrauktām Krievijas pārtikas un mēslojuma piegādēm pasaules tirgiem," sacīja Putins.

Kremļa saimnieks arī cildināja dabasgāzes cauruļvada "TurkStream" projektu, norādot, ka Eiropai vajadzētu būt pateicīgai Turcija par nepārtrauktām Krievijas gāzes piegādēm.

Sagaidāms, ka Putinam un Erdoganam būs sarunas un darba pusdienas, tomēr kopīga preses konference rīkota netiks.

Putins un Erdogans pēdējo reizi tikās jūlijā Irānā trīspusējā samitā.

Tad Putins Erdoganam sacīja, ka Krievija ir pret jebkādu jaunu ofensīvu, ko Turcija varētu plānot pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas ziemeļos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu