Pēc gandrīz četru stundu ilgas cīņas ar liesmām izdevies ierobežot plašo ugunsgrēku ražošanas ēkā Kuldīgā (2)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Zane Bitere / LETA

Pēc gandrīz četru stundu darba glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos ugunsgrēkā mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmuma "Stiga RM" ražošanas ēkā Kuldīgā.

Plkst. 11.39 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Meistaru ielu Kuldīgā, kur ražotnē bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienstāva angāra tipa ēka jau deg ar atklātu liesmu un liesmas strauji izplatās, apdraudot arī piebūves jumtu, aģentūru LETA informēja VUGD.

Glābēju darbu sarežģīja un apdraudēja ēkā esošie skābekļa baloni un lielā karstuma izraisīta jumta deformēšanās.

Pēc gandrīz četru stundu darba, plkst.15.26, ugunsdzēsējiem izdevies ierobežot liesmu izplatīšanos, nosargājot daļu no angāra tipa ražošanas ēkas un piebūves.

Ugunsgrēkā dega ēka, tajās esošās iekārtas un gatavā produkcija kopumā 1000 kvadrātmetru platībā, pie angāra piebūvētās ēkas jumts 35 kvadrātmetru platībā un netālu esošajā ēkā transportieris un šķelda desmit kvadrātmetru platībā.

Pirms glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 20 cilvēki. Ugunsgrēkā cietuši divi cilvēki.

Ugunsgrēka dzēšanai tika piesaistīti vairāk kā 20 ugunsdzēsēji ar sešām autocisternām un autokāpnes, kā arī uzņēmuma traktortehnika.

Patlaban turpinās konstrukciju jaukšana un liešana.

Uzņēmumā aģentūru LETA informēja, ka ugunsgrēks izcēlies finiera lobītavā. Uzņēmums sācis apzināt zaudējumus un centīsies maksimāli ātri atsākt ražošanas procesu.

Uzņēmuma īpašums ir apdrošināts.

Kokrūpniecības uzņēmuma "Stiga RM" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 43,813 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 78,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa pieauga 4,7 reizes - līdz 9,508 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Tikmēr koncerna mātesuzņēmums "Stiga RM" pagājušajā gadā strādāja ar 43,052 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 80% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 4,8 reizes un bija 9,412 miljoni eiro.

Kompānija "Stiga RM" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,921 miljons eiro. Kompānija pieder Andrim Ramoliņam.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais