Pk, 7.10.2022.

"Rīgas Satiksme" skaidro plaši izskanējušo incidentu par it kā 90 eiro soda izrakstīšanu jaunietei

TVNET
"Rīgas Satiksme" skaidro plaši izskanējušo incidentu par it kā 90 eiro soda izrakstīšanu jaunietei
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" plaši izskanējis kādas sievietes stāsts, kura apgalvo, ka viņas 18 gadus vecā meita, kas braukusi ar drauga e-talonu, tikusi pie 90 eiro soda. Notikušo komentējusi "Rīgas Satiksme".

"Esmu reāli nikna. Meita (18 gadi) šorīt kavējusi un paķērusi drauga somu. "Rīgas Satiksmes" kontrolieri ne tikai ņirgājušies par viņas paskaidrojumiem, pusstundu neļaujot iet, bet arī apvainojuši dokumentu zādzībā, izrakstot 90 eiro sodu. Ko vispār dara šādās situācijās? Šoks," ierakstā norādījusi sieviete.

Uzņēmums "Rīgas Satiksme" norādījis, ka ieraksta autore nav atsaukusies uzņēmuma aicinājumam iesūtīt precīzāku informāciju par notikušo, kā arī foto ar līgumsoda rēķinu. Tāpat uzņēmums skaidroja, ka šādu soda apmēru, 90 eiro, kontrolieris nemaz nevar izrakstīt, jo maksimālais soda apjoms vienā reizē ir 50 eiro.

Šodien, 10. augustā, uzņēmums publicējis plašāku skaidrojumu par notikušo, norādot, ka, pārbaudot kontroliera apģērba kameras videoierakstus, noskaidrots, ka jaunajai sievietei izrakstītais sods ir 30 eiro apmērā, nevis 90, kā to apgalvojusi māte.

Tāpat uzņēmums skaidroja: ja biļešu pārbaudes laikā pasažieris uzrāda citas personas e-talonu, kontrolieris izraksta e-talona aizturēšanas aktu un piemēro personai līgumsodu par braukšanu bez biļetes. Šādā gadījumā policija netiek iesaistīta.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu