Sv, 2.10.2022.

Ziemeļkoreja pasludina uzvaru pār Covid-19

LETA/AFP
Ziemeļkoreja pasludina uzvaru pār Covid-19
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns pasludinājis uzvaru pār koronavīrusu tikai trīs mēnešus pēc tam, kad totalitārā valsts oficiāli atzina pirmos saslimšanas gadījumus ar Covid-19.

Trešdien uzrunājot veselības aprūpes darbinieku un zinātnieku sanāksmi par Covid-19 jautājumiem, Kims sacījis, ka gūta uzvara "pār ļaundabīgo pandēmisko slimību" , ceturtdien ziņo Ziemeļkorejas oficiālā informācijas aģentūra KCNA.

Kims to nodēvējis par "nebijušu brīnumu pasaules sabiedrības veselības aprūpes vēsturē", vēsta KCNA.

Savukārt diktatora māsa Kima Jodžonga sacījusi, ka arī pašam līderim bijis liels drudzis, taču viņš "nav spējis atgulties ne uz brīdi, jo domājis par tautu, par kuru viņš ir atbildīgs", ziņo KCNA.

Ziemeļkorejā saslimšanas ar Covid-19 gadījumi tiek oficiāli dēvēti par drudža gadījumiem. Pēc valsts paziņotajiem datiem, kopš aprīļa beigām konstatēti 4,8 miljoni saslimšanas gadījumu un 74 nāves gadījumi. Pēdējās divas nedēļas nav ziņots par jauniem gadījumiem.

Par pirmajiem saslimšanas gadījumiem Ziemeļkoreja paziņoja maija vidū.

Ārvalstu eksperti apšauba Ziemeļkorejas amatpersonu teikto, ka saslimšana ar Covid-19 valstī sākusies tikai šopavasar, kā arī to, ka vairs netiek konstatēti jauni gadījumi.

Eksperti arī norāda, ka Ziemeļkorejā, visticamāk, ir ļoti ierobežotas Covid-19 testēšanas iespējas.

Foto: Covid epidēmija Ziemeļkorejā 

Foto: "Neeksistējošais" Covid-19 Ziemeļkorejā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais