Sv, 2.10.2022.

Doneckā "tiesā" piecus sagūstītus eiropiešus

TVNET/LETA/AFP
Doneckā "tiesā" piecus sagūstītus eiropiešus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas okupētajā Doneckā pašpasludinātās Doņeckas "tautas republikas" tiesa pirmdien sāka tiesāt piecus sagūstītus Eiropas valstu pilsoņus, ziņo Krievijas mediji.

Zviedrijas pilsonis Matiass Gustafsons, Horvātijas pilsonis Vjekoslavs Prebegs un Lielbritānijas pilsoņi Džons Hārdings, Endrjū Hils un Dilans Hīlijs apsūdzēti par to, ka bijuši Ukrainas Bruņoto spēku algotņi. Ja tiesa atzīs viņus par vainīgiem, viņiem var tikt piespriests nāvessods.

Tiesā viņi savu vainu noliedza.

Nākamā tiesas sēde šajā lietā paredzēta oktobrī.

Gustafsons, Prebegs un Hārdings tika sagūstīti Mariupolē, bet Hils tika ievainots un sagūstīts Mikolajivas apgabalā. Savukārt Hīlijs apsūdzēts par to, ka esot vedis algotņus no Polijas uz Ukrainu. Lielbritānijas mediji, atsaucoties uz sabiedriskajām organizācijām, vēsta, ka viņš aizturēts kontrolpunktā Zaporižjas apgabalā, kad braucis pēc kādas ģimenes, kas gribējusi izkļūt no karadarbības zonas.

Pašpasludinātās Doņeckas "tautas republikas" tiesa 9.jūnijā piesprieda nāvessodu Ukrainas pusē karojušajiem Marokas pilsonim Saadunam Brahimam un diviem britiem - Šonam Pineram un Eidenam Aslinam. Visi trīs ir Ukrainas armijas karavīri, kas parakstīja līgumu par dienestu bruņotajos spēkos vēl pirms Krievijas iebrukuma. Viņi piespriesto sodu mēģina pārsūdzēt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais