Nepilnas stundas laikā likumsargi Rīgā divas reizes pieķer dzērājšoferi

TVNET/LETA
Nepilnas stundas laikā likumsargi Rīgā divas reizes pieķer dzērājšoferi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Svētdien, 14. augustā, nepilnas stundas laikā policijas redzeslokā divas reizes nonāca kāds alkohola reibumā esošs vīrietis ar automašīnu, informēja Rīgas pašvaldības policijā.

14.augustā ap plkst.5.30 patrulējot Centra apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki pamanīja "Audi" transportlīdzekli ar ieslēgtām avārijas gaismām, kas novietots stāvēšanai neatļautā vietā.

Piebraucot pie stāvošā transportlīdzekļa, kārtības sargi sastapa transportlīdzekļa īpašnieku, kurš bija manāmā alkohola reibumā. Īpašnieks atzina, ka ir dzēris, bet neesot braucis pie stūres. Arī notikuma vietā braukšanas fakts neapstiprinājās.

Ņemot vērā to, ka automašīna atradās stāvēšanai neatļautā vietā, tika par to tika noformēts 40 eiro naudas sods. Vienlaikus likumsargi automašīnas īpašniekam vairākkārt piekodināja, ka viņš reibumā pie stūres sēsties nedrīkst.

Pēc neilga laika policijas darbinieki netālu no iepriekšējās notikuma vietas pamanīja to pašu "Audi" transportlīdzekli kustībā.

Automašīna tika apturēta, vadītāja sēdvietā atradās iepriekš sastaptais iereibušais transportlīdzekļa īpašnieks. Bija redzams, ka autovadītājs ir alkohola reibumā, pēc kā likumsargi izņēma transportlīdzekļa atslēgas.

Vadītājs nenoliedza savu braukšanu alkohola reibumā un, gaidot Valsts policijas (VP) ekipāžu, krāmēja somā lietas, kuras ņems līdzi. Viena no lietām, ko vadītājs ielika somā, bija spirtu saturošs dzēriens.

Notikuma vietā ieradās VP ekipāža, lai veiktu alkohola koncentrācijas pāraudi vīrieša izelpā, kas uzrādīja vairāk nekā divas promiles.

Dzērājšoferis un viņa automašīnas atslēgas tika nodotas VP darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Ceļu satiksmes likums nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais