Sv, 2.10.2022.

Latvijas "Bayraktar" dāvinājums Ukrainai: līdz šim saziedoti jau vairāk nekā 250 tūkstoši eiro

Papildināts
TVNET
Latvijas "Bayraktar" dāvinājums Ukrainai: līdz šim saziedoti jau vairāk nekā 250 tūkstoši eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 30
Foto: Youtube

Latvijas ziedojumu kampaņā, kurā tiek vākti līdzekļi kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai, saziedoti jau vairāk nekā 250 tūkstoši eiro, ko atvēlējuši gandrīz 8000 ziedotāji.

Jau ziņots, ka 16. augusta rītā Latvijā sākta ziedojumu vākšanas kampaņa "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai.

Latvijā dienas laikā kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai savākti vairāk nekā 250 000 eiro, liecina informācija portālā "Ziedot.lv". Ziedot var šeit, kā arī zvanot uz ziedojumu tālruni 9000 6561 (maksa par zvanu 4,27 eiro).

Kā novēroja portāls TVNET, ziedotāji bijuši radoši, norādot, ka ziedojumus veikusi Latvijas Krievu Savienība, Vladimirs Putins, Tatjana Ždanoka, Andrejs Mamikins, "Saņemiet par Liteni!", Vladimirs Lindermans, "Šlesers, kurš tad cits", "Vova, je*ash ih, bl*j, a mi tebe", 007, "Cigarešu paciņai bumbu noliktavā" un citi.

Kā norādīts iniciatīvas aprakstā mājaslapā "Ziedot.lv", "Bayraktar TB2" ir Turcijā ražots, attālināti vadāms bezpilota kaujas lidaparāts jeb drons. Latvija nav pirmā valsts, kuras iedzīvotāji nolēmuši paust savu atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus šim kaujas lidaparātam. Līdzīgas akcijas jau notikušas, piemēram, Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā.

Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā bezpilota lidaparāta "Bayraktar" iegādei.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) paudis viedokli, ka iedzīvotāju iniciatīva par Turcijā ražotā, augstas efektivitātes bezpilota lidaparāta "Bayraktar" iegādi Ukrainas vajadzībām būtu "vēl viens spēcīgs apliecinājums tam, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu, lai sekmētu tās aizsardzības spējas cīņā pret Krieviju".

"No ministrijas puses sniegsim organizatorisko atbalstu, kopā ar "Ziedot.lv" koordinējot bezpilota lidaparāta iegādi un nodošanu Ukrainas armijai," piebildis Pabriks.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais