Pk, 9.06.2023.

Somijas un Zviedrijas ātra uzņemšana NATO ir nozīmīgs jautājums Latvijas nacionālajai drošībai, uzsver Rinkēvičs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Evija Trifanova/LETA

Somijas un Zviedrijas ātra uzņemšana NATO ir nozīmīgs jautājums Latvijas nacionālajai drošībai, tiekoties ar Turcijas ārlietu ministru Mevlitu Čavušoglu, norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), piebilstot, ka vienlaikus Latvija izprot un atzīst Turcijas leģitīmās drošības intereses, tai skaitā nosodot terorismu visās tā formās.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, otrdien Rinkēvičs oficiālās vizītes laikā apmeklēja Turcijas galvaspilsētu Ankaru, kur tikās ar Čavušoglu. Amatpersonas pārrunāja Latvijas un Turcijas divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) un Turcijas attiecības, drošības politikas jautājumus, jo īpaši Krievijas iebrukumu Ukrainā un sadarbību NATO.

Runājot par Somijas un Zviedrijas dalību NATO, Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka abas valstis ir sevi pierādījušas kā uzticamākās NATO partnervalstis, kuru militārie spēki un to gatavība pilnībā atbilst alianses standartiem. To pievienošanās aliansei būtiski stiprinās drošību Baltijas jūras reģionā, NATO Ziemeļu flangā un Eiropā kopumā.

Tāpat Latvijas ārlietu ministrs norādīja, ka Latvija augstu vērtē labās divpusējās attiecības, regulāro un atklāto dialogu ar Turciju.

Viņš uzsvēra, ka laikā, kad Eiropā plosās Krievijas izraisītais karš, jo svarīgākas ir ciešas saites starp sabiedrotajiem.

Ministrs arī pateicās Turcijai par solidaritāti un atbalstu Latvijai trešo valstu pilsoņu plūsmas ierobežošanā uz Baltkrieviju. Rinkēvičs pauda Latvijas interesi turpināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu, kā arī abu valstu Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Ministrs pateicās par Turcijas lēmumu pagarināt Latvijas pilsoņu uzturēšanos Turcijā bez vīzas.

Tikšanās laikā tika apspriests Krievijas iebrukums Ukrainā. Rinkēvičs augstu novērtēja Turcijas diplomātiskās aktivitātes, kā arī atbalstu ANO Ģenerālās asamblejas rezolūcijām par centieniem nodrošināt Ukrainas graudu eksportu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu