Igaunija pēc padomju pieminekļa pārvietošanas piedzīvo plašus kiberuzbrukumus

TVNET/ERR
Igaunija pēc padomju pieminekļa pārvietošanas piedzīvo plašus kiberuzbrukumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Tairo Lutter

Pēc padomju pieminekļu aizvākšanas no Narvas publiskās telpas Igaunija piedzīvo plašākos kiberuzbrukumus kopš 2007.gada, kad tika pārvietots "Bronzas kareivis", pavēstīja Igaunijas galvenā amatpersona informācijas jautājumos un digitālās transformācijas sekretāra vietnieks Lūkass Ilvess.

"Vakar Igaunija piedzīvoja plašākos kiberuzbrukumus, ar kādiem saskārusies kopš 2007.gada. DDoS uzbrukumu mēģinājumi bija vērsti gan pret valsts institūcijām, gan arī privāto sektoru," norādīja Ilvess. "Šie uzbrukumi bija neefektīvi. E-Igaunija turpina darboties. Pakalpojumu sniegšana nebija traucēta. Neņemot vērā dažus īslaicīgus un maznozīmīgus izņēmumus, mājaslapas visas dienas garumā bija pieejamas. Igaunijā uzbrukumi īsti pat nebija manāmi."

Par kibersrošību atbildīgās iestādes paziņoja, ka pēdējo 24 stundu laikā esot identificētas 24 mājaslapas un pakalpojumi, ar kuru palīdzību mēģināts ar ļaunatūru inficēt Igaunijas interneta lietotāju datorus.

Konstatēti arī astoņi mēģinājumi izvilināt piekļuvi lietotāju e-pasta vai bankas kontam.

Zināms, ka viens no DDoS uzbrukumu mērķiem bija uzņēmums "SK ID Solutions", kas nodrošina Igaunijas ID karšu autentificēšanu internetā. Tomēr uzbrukums radījis tikai īslaicīgus pārrāvumus pakalpojuma darbībā.

Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies hakeru tīkls "Killnet", kas iepriekš vērsis DDoS uzbrukumus arī pret Latvijas valdības iestādēm un uzņēmumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu