Pk, 8.12.2023.

Berlīnes policija izmeklē Abasa izteikumus par holokaustu (2)

TVNET/LETA/AP
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: dpa/scanpix

Berlīnes policija uzsākusi sākotnējo izmeklēšanu pret palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu saistībā ar viņa izteikumiem, ka Izraēla pret palestīniešiem pastrādājusi "50 holokaustus".

Pret Abasu sākta izmeklēšana par iespējamu kūdīšanu uz naidu, laikrakstam "Bild" apliecināja Berlīnes policijā.

Holokausta nozīmes noniecināšana Vācijā ir kriminālpārkāpums, tomēr sākotnējās izmeklēšanas uzsākšana automātiski nenozīmē, ka tiks veikta pilnapjoma izmeklēšana.

Kā norādīja Vācijas Ārlietu ministrija, Abasam kā palestīniešu pašpārvaldes prezidentam ir imunitāte pret kriminālvajāšanu, jo viņš Vāciju apmeklēja oficiālā statusā.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs otrdien atkārtoti apliecināja, ka Vācija palestīniešu teritorijas neatzīst par suverēnu valsti.

Šolcs trešdien pauda sašutumu par Abasa izteikumiem Berlīnē par holokaustu, kas izraisījuši asu reakciju Vācijā un Izraēlā.

Ar Šolcu kopīgajā preses konferencē otrdien Abasam tika uzdots jautājums, vai viņš atvainotos par Minhenes 1972.gada olimpiādes traģēdiju, kad palestīniešu kaujinieki sagrāba ķīlniekus, kā rezultātā tika nogalināti 11 izraēliešu sportisti un treneri.

Abass nesniedza tiešu atbildi, bet atgādināja par situāciju palestīniešu teritorijās un apsūdzēja Izraēlu, ka tā kopš 1947.gada pret palestīniešiem pastrādājusi "50 slaktiņus, 50 holokaustus".

"Esmu dziļi sašutis par palestīniešu prezidenta Mahmuda Abasa neiedomājamiem izteikumiem," tviterī ierakstīja Šolcs.

"Īpaši mums, vāciešiem, jebkāda holokausta relativizācija ir neciešama un nepieņemama. Es nosodu jebkādus centienus noliegt holokausta noziegumus."

Nopēlumu izpelnījies arī pats Šolcs par to, ka Abasa izteikumus nav nosodījis jau uzreiz preses konferencē, kas noslēdzās ar palestīniešu līdera vārdiem.

"Būtu bijis labāk, ja skaidrības viešana [no Šolca puses] būtu tūlītēja," norāda žurnāls "Der Spiegel".

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais