S, 27.05.2023.

Obeliskam krītot, Urbanovičs paliek pusvārdā

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Foto: TVNET

Pēc aptuveni septiņu stundu ilgas demontāžas ceturtdien ovāciju pavadībā Rīgā tika nogāzts Baltijā lielākais padomju piemineklis. Demontāžai līdzi sekoja arī Latvijas Televīzija, kas visas dienas garumā intervēja gan vēsturniekus, gan politiķus, tostarp partijas "Saskaņa" līderi Jāni Urbanoviču.

Tiesa, interviju ar Urbanoviču nācās pārtraukt pusvārdā, jo tieši tajā brīdī krita obelisks. 

Uz šo zīmīgo sakritību norādījuši arī soctīklu lietotāji. 

Foto un video: Ovāciju pavadībā nogāzts padomju pieminekļa obelisks  

Obelisks tika nogāzts pēc aptuveni septiņas stundas ilga darba, nokrītot ar  skaļu blīkšķi un augstām ūdens šļakatām no blakus esošā baseina. Sanākušie vērotāji padomju armijai veltītā obeliska krišanu sagaidīja ar ovācijām.

Pēc obeliska nogāšanas policija ātri atjaunoja transporta satiksmi pa tuvējām ielām, bet gājēju pārvietošanās joprojām ir būtiski ierobežota un pietuvoties pieminekļa drupām nav iespējams.

Arī vairums interesentu īsi pēc obeliska krišanas devās prom. Savukārt policijas spēki lielā skaitā joprojām uzturas objekta apkārtnē.

Pieminekļa kompleksa demontāža notikusi trīs dienas. Otrdien, 23.augustā, nogāzta trīs karavīru bronzas statuja, trešdien, 24.augustā, no rīta kritusi sievietes tēla figūra, bet ceturtdienas rītā sākta sagatavošanās pēdējam pieminekļa demontāžas posmam - augstā obeliska gāšanai.

Darbi ceturtdien noritēja apmēram no plkst.10. Kā norādīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP), lēmums par obeliska demontāžu tieši tagad un šādos apstākļos pieņemts trešdienas vakarā pēc konsultācijām ar būvniekiem un drošības dienestiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais