S, 25.03.2023.

Lībijā pēc sadursmēm, kurās gāja bojā 32 cilvēki, situācija normalizējusies

LETA/DPA
Lībijā pēc sadursmēm, kurās gāja bojā 32 cilvēki, situācija normalizējusies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Lībijas galvaspilsētā Tripolē situācija svētdien ir salīdzinoši mierīga pēc tam, kad sestdien sadursmēs starp konkurējošiem kaujiniekiem bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 32, paziņoja Veselības ministrija Tripolē.

Vēl vismaz 159 cilvēki ievainoti, kad jau otro reizi mēneša laikā pilsētā izcēlās sadursmes, pieaugot politiskajam saspīlējumam ar naftas resursiem bagātajā Lībijā.

Pirms tam Veselības ministrija Tripolē paziņoja, ka sadursmēs nogalināti 23 cilvēki un 140 ievainoti.

Jaunākais vardarbības vilnis sākās piektdien Tripoles centrā starp divām konkurējošām valdībām lojālu kaujinieku spēkiem un turpinājās sestdien.

Tiešsaistē publicēti video liecina, ka sadursmēs sabojātas vairākas sabiedriskas un privātas ēkas, kā arī desmitiem automašīnu.

Tāpat iznīcināta viena neatliekamās palīdzības automašīna un vēl viena sabojāta, liecina Tripoles medicīnas centra sniegtā informācija.

Svētdien Lībijas mediji publiskoja video, kurās redzami Tripoles ielu sakārtošanu darbi, kā arī satiksmei atvērti sadursmju dēļ slēgtie ceļi.

Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valdījis haoss. Uz kontroli pretendējušas divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.

Lībijas Pārstāvju nams (parlaments) kopš 2014.gada ir bāzēts Tubrukā simtiem kilometru uz austrumiem no galvaspilsētas Tripoles. Tripolē atrodas ar to konkurējoša institūcija - Augstā valsts padome.

Abdulhamida Dbeibaha vadītā Nacionālās vienotības valdība tika izveidota ANO vadītā miera procesā pēc iepriekšējā vardarbības uzliesmojuma 2021.gadā, tomēr konkurējošā valdība, kuru iecēla Pārstāvju nams, vada bijušais iekšlietu ministrs Fathi Beshaha un atbalsta militārais līderis Halifa Haftars, uzstāj, ka vienotības valdībai vairs nav mandāta.

Dbeibahs uzstāj, ka varu nodos tikai ievēlētai valdībai.

Ilgi gaidītās vēlēšanās Lībija bija plānotas pērn decembrī, bet tika atceltas politisko strīdu dēļ un jauns datums nav noteikts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu