Sv, 28.05.2023.

Intensīvi nokrišņi appludinājuši Saldus un Tukuma ielas; valsts rietumos vairāk nekā 5000 klientu nav elektroapgādes

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Klāvs Maleckis/Breaking.lv/Twitter

Intensīvie nokrišņi Latvijas rietumu daļā dažviet appludinājuši teritorijas, tostarp ielas, liecina aculiecinieku novērojumi.

Jau mijkrēslī applūdušas bija dažas ielas Saldū, bet vēlāk iedzīvotāji dalījās ar informāciju par applūdušām brauktuvēm Tukumā.

Latvijas rietumu un centrālajā daļā, kā arī virs Rīgas jūras līča pirmdienas vakarā fiksēta pamatīga zibeņošana.

Kā ziņots, pērkona negaisa dēļ pirmdienas vakarā ir traucēta elektroapgāde aptuveni 5200 AS "Sadales tīkls" klientiem Latvijas rietumu daļā - Saldus, Kuldīgas un Tukuma novadā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma komunikācijas direktore Gunta Līne.

"Sadales tīkls" strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

Negaisa laikā iedzīvotāji aicināti uzmanīties gaisvadu elektrolīniju un citas elektroinfrastruktūras tuvumā - visdrošāk ir patverties telpās.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācijai, pirmdienas vakarā Kurzemē izsludināts sarkanais brīdinājums, jo gaidāms pērkona negaiss ar ekstremāli stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 15-18 metriem sekundē, iespējama arī krusa.

Bojājumus elektrotīklā var radīt gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, kā arī zibensizlādes laikā bojātie balsti un citi elektrotīkla elementi.

"Sadales tīkls" atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari, vai redzami pārrauti elektrolīnijas vadi. Par šādām bīstamām situācijām nekavējoties jāziņo "Sadales tīklam", zvanot pa diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot pa ārkārtējo situāciju tālruni 112.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu