Iedzīvotāji arvien vairāk ziņo par automašīnām ar aizdomīgām Krievijas numurzīmēm

LETA
Iedzīvotāji arvien vairāk ziņo par automašīnām ar aizdomīgām Krievijas numurzīmēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 31
Foto: Ireshetnikov54/Shutterstock

Pēdējā laikā iedzīvotāji biežāk Valsts policijai ziņojuši par automašīnām ar aizdomīgām Krievijas numurzīmēm, taču reāli fiksēti tikai divi gadījumi, kad spēkratiem, iespējams, bijuši viltoti kaimiņvalsts numuri, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Šonedēļ Rīgā apturētas divas automašīnas ar, iespējams, viltotām Krievijas reģistrācijas numurzīmēm. Abos gadījumos sākts kriminālprocess, turklāt vienā no gadījumiem konstatēts, ka spēkrata vadītājs pieļāvis Ieroču aprites likuma pārkāpumus.

"Šie bija pirmie gadījumi, kad transportlīdzekļi apturēti un konstatēts, ka numurzīmes neatbilst valsts standartam, kā rezultātā sākti kriminālprocesi par transportlīdzekļu numurzīmju viltošanu vai izmantošanu," norādīja Jančevskis.

Konkrētajos gadījumos automašīnu vadītāju rīcības motīvi nav zināmi, to skaidros izmeklēšanas laikā. Tāpat šajos gadījumos tiks izmeklēts, vai numurzīmes izgatavotas Latvijā, vai arī ievestas no Krievijas. Jančevskis nevarēja komentēt, vai ir konstatēti gadījumi, kad internetā tiek tirgoti numuri bez atpazīšanās simboliem. Šis jautājums esot adresējams kriminālpolicijai.

Precīzas statistikas par to, vai konstatēti vēl kādi līdzīgi gadījumi, nav. "Šie ir pirmie gadījumi, kad šādā formātā šis process izvēršas un pagaidām šādi gadījumi lielu rezonansi sabiedrībā nebija izraisījuši," norādīja Jančevskis.

Jančevskis piebilda, ka policijas praksē ir bijuši gadījumi, kad izmantotas zagtas numurzīmes, lai izdarītu citu noziedzīgu nodarījumu, piemēram, degvielas uzpildes stacijās ielietu degvielu un par to nesamaksājot aizbraukt prom.

Jančevskis neslēpa, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā policija ikdienas patruļās pievērš uzmanību automašīnām ar Krievijas un arī citu bijušā padomju bloka valstu numuriem. Ja tiek konstatēta "riska informācija", tad tā tiek nodota tālāk pēc piekritības citām iestādēm.

Gadījumos, kad iedzīvotāji pamana automašīnas ar numuriem bez atpazīšanas simboliem, iedzīvotāji aicināti ziņot policijai pa telefonu vai arī uzņemt foto un atsūtīt policijai uz epastu, lai jau tālāk likumsargi varētu informāciju pārbaudīt un nodot attiecīgajiem dienestiem.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Krievijā nelegāli izgatavotas automašīnu numura zīmes bez valsts identifikācijas piedāvā iegādāties, lai šīs valsts autovadītājiem Eiropā nebūtu "jāizbauda" augošā nepatika pret Krieviju saistībā ar tās sākto karu pret Ukrainu.

Jančevskis informēja, ka līdz šim nav konstatēti gadījumi, kad būtu izmantoto viltoti Ukrainas numuri. Policijas pārstāvis aicināja Latvijā ilgāk dzīvojošos ārzemniekus savus transportlīdzekļus reģistrēt Latvijā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu