S, 30.09.2023.

Dalību pedagogu beztermiņa streikā pieteikuši jau 20 632 streikotāji

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Lai apturētu jaunā finansējuma sadales modeļa ieviešanu, pedagogu arodbiedrība piketē pie Saeimas
Lai apturētu jaunā finansējuma sadales modeļa ieviešanu, pedagogu arodbiedrība piketē pie Saeimas Foto: Jānis Škapars/TVNET

Apkopojot provizoriskos datus par pedagogu beztermiņa streika dalībnieku skaitu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) līdz piektdienas darba dienas beigām bija saņēmusi 20 632 nozares darbinieku pieteikumus no 712 izglītības iestādēm, informēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Iesniegumu pieņemšana noslēgsies, pirmdien, 12.septembrī plkst.10.

Kā ziņots, izlīgšanas komisijai šonedēļ pēdējā sēdē neizdevās atrast kompromisu jautājumā par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, līdz ar to LIZDA no 19.septembra rīkos pedagogu streiku.

Līdz 12.septembrim LIZDA plāno iesniegt nepieciešamos dokumentus streika pieteikšanai, tomēr arodbiedrība uzskata, ka politiķiem joprojām ir iespēja novērst streiku.

Viena no arodbiedrības prasībām ir "sabalansēta darba slodze", proti, lai mazāka daļa no slodzes tiktu paredzēta kontaktstundām. Arodbiedrība nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumam, ka darba slodzi sabalansēs līdz 2028.gadam. IZM piedāvājumā process esot pārāk ilgs, un to nevarot atļauties ar līdzšinējām problēmām.

Savukārt otrā prasība ir panākt, lai valdība pildītu spēkā esošo Izglītības likuma normu par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais