Sv, 29.01.2023.

VIDEO ⟩ Sods līdz 800 eiro. Ventspilī steidzīgs šoferis rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus

TVNET Auto
Sods līdz 800 eiro. Ventspilī steidzīgs šoferis rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Naktī no 10. uz 11. septembri Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Ventspilī, veicot satiksmes uzraudzību, fiksēja kādu ātrumpārkāpēju, kurš traucās ar ātrumu 124 kilometri stundā ar automašīnu, kurai pēc pusnakts vairs nebija spēkā OCTA.

11.septembrī ap plkst. 3.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Ventspilī, Dzintaru ielā fiksēja transportlīdzekli "Mazda", kuras vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā, traucās ar ātrumu 124 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 74 kilometriem stundā.

Tāpat konstatēts, ka transportlīdzeklim nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, proti, šajā gadījumā apdrošināšana bija spēkā līdz iepriekšējai dienai, 10. septembrim.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas par notikušo sāka divus administratīvo pārkāpumu procesus. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 533. ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Savukārt par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, piemēro naudas sodu no 85 līdz 120 eiro.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Video: "Mazda" traucas pa Ventspils ielām

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu