Makrons: Krievijas iebrukums Ukrainā ir jauna imperiālisma forma

TVNET/LETA/AP
Makrons: Krievijas iebrukums Ukrainā ir jauna imperiālisma forma
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: AFP/SCANPIX

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien brīdināja valstis nepalikt neitrālām attiecībā uz Krievijas kara Ukrainā nosodīšanu, paziņojot, ka Maskavas iebrukums ir jauna imperiālisma forma.

Uzstājoties ANO Ģenerālajā asamblejā, Makrons arī uzsvēra, ka jebkuras sarunas par vairāk nekā sešus mēnešus ilgā kara izbeigšanu var būt veiksmīgas tikai tad, "ja tiek ievērota Ukrainas suverenitāte, atbrīvota tās teritorija un aizsargāta tās drošība".

Makrons karu padarīja par savas runas centrālo tēmu, norādot, ka šis konflikts draud radīt pasauli, kurā ikvienas valsts drošība un suverenitāte "vairs nav atkarīga no spēku līdzsvara, no alianšu spēka, bet gan no bruņotu grupējumu un kaujinieku spēka".

"Kurš no klātesošajiem var aizstāvēt domu, ka iebrukums Ukrainā neattaisno nekādas sankcijas?" viņš jautāja. "Kurš no jums šeit var iedomāties, ka dienā, kad kaut kas līdzīgs ar spēcīgāku kaimiņu notiks ar jums, no reģiona, no pasaules būs klusums?"

Makrons aicināja Apvienoto Nāciju Organizācijas dalībvalstis "rīkoties tā, lai Krievija atteiktos no kara ceļa", un uzsvēra, ka neiejaukšanās šajā jautājumā nav risinājums.

"Tie, kas šodien klusē, patiesībā savā ziņā ir līdzvainīgi jauna imperiālisma, jaunas kārtības, kas samīda pašreizējo kārtību, radīšanā, un tad nav iespējams miers," viņš teica. "Karš Ukrainā nedrīkst būt konflikts, kas kādu atstāj vienaldzīgu."

"Mēs šeit nerunājam par nometnes izvēli starp austrumiem un rietumiem, starp ziemeļiem un dienvidiem," uzstāja Francijas prezidents. "Tas, par ko mēs runājam, ir ikviena atbildība – ikviena, kas ir apņēmies ievērot [ANO] Statūtus un mūsu kopīgo, vērtīgo labumu – mieru."

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu