P, 25.09.2023.

Zelenskis ANO izklāsta Ukrainas miera formulu

TVNET/LETA/UKRINFORM
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6
Foto: EPA/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, trešdien uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, izklāstīja Ukrainas miera formulas piecus punktus, uzsverot, ka tā ir Krievijai labi zināmā nozieguma un soda formula.

"Visi pieci mūsu formulas punkti - sods par agresiju, dzīvības aizsargāšana, drošības un teritoriālās vienotības atjaunošana, drošības garantijas un apņēmība sevi aizsargāt -, tā ir nozieguma un soda formula, kas ir labi zināma Krievijai," sacīja Ukrainas prezidents.

Vienīgais, kā nav šajā formulā, tā ir neitralitāte, uzsvēra Zelenskis.

"Kas runā par neitralitāti, kad apdraudētas ir cilvēciskās vērtības un miers, tad ar to domā kaut ko citu. Viņi runā par vienaldzību. Šeit katrs ir par sevi - lūk, ko viņi saka," skaidroja prezidents.

Tieši tas rada nosacījumus karam, viņš piebilda.

"Tas ir jālabo, lai radītu nosacījumus mieram," sacīja Zelenskis, piebilstot, ka Ukrainas formula ir universāla.

"Ukraina grib mieru. Eiropa grib mieru. Pasaule grib mieru. Un mēs esam ieraudzījuši, ka ir tikai viens, kas grib karu," sacīja prezidents,

uzsverot, ka mēs "neļausim šim subjektam valdīt pār mums".

Zelenskis arī aicināja ANO dalībvalstis atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

"Mums beidzot jāatzīst Krievija par terorismu atbalstošu valsti visos līmeņos visās valstīs, kuras ievēro miera un cilvēka dzīvības aizsardzības vērtības. Juridiski, politiski. Ja nav juridiskā mehānisma, var pieņemt politisko lēmumu parlamentos. Tas ir fundaments globālās drošības atjaunošanai," sacīja Ukrainas prezidents.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais