O, 28.03.2023.

VIDEO ⟩ 50 gadus vecs "Mercedes-Benz" – kā tikko no rūpnīcas izbraucis

TVNET Auto
50 gadus vecs "Mercedes-Benz" – kā tikko no rūpnīcas izbraucis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ātruma cilts

Jaunākajā raidījuma "Ātruma cilts" sērijā šoreiz rubrika "Bez ABS", kas veltīta vācu autobūves dizaina vērtībai – autentiskam 1973. gada "Mercedes-Benz" 280 SE.

Pedantiski koptā "Mercedes-Benz" saimniece Dita Danosa pie sava sapņu auto tikusi pirms pāris gadiem nejaušā kārtā. Ditu vienmēr interesējusi vēsture, mode un dizains, un viņas aizraušanās ir vintāža. Aizrautība likumsakarīgi pieķērusies arī pārējiem ģimenes locekļiem un aizvedusi līdz Diseldorfai, kur šis auto tikko nonācis pārdošanā un iegādāts tieši no īpašniekiem.

Spēkratam līdzi nāk bieza dokumentu mape un stāsts – "Mercedes-Benz" vienīgā saimniece bijusi uzņēmīga spāniete, ostas vadītāja, kura auto nopirkusi Madridē un visu mūžu ar to braukusi. Pati dāma gan pie stūres nav sēdējusi, bet skrupulozi piegājusi tā kopšanai, līdz ar to vēsturiskajam auto nav nākuši klāt virsslāņi.

Dita zina stāstīt, ka šis auto ir unikāls arī tāpēc, ka bijis pagrieziena punkts "Mercedes-Benz" koncepcijā ar vēl lielāku uzmanību drošībai un ērtībai – auto ir atšķirīgi bremžu pievadi un citas nianses. Dubultie bamperi dod sportiskumu un apliecina dizainera inovatīvo pieeju jau tolaik. Zem motora pārsega Pauls Timrots atklāj sešu cilindru 2,8 litru motoru un atzīst, ka auto salonā labi iespējams tvert horizontu.

Spēkratam veiksmīgā kārtā ir izdevies izvairīties no citu šī laika "Mercedes-Benz" nelaimes – korozijas. Kā to iespējams paveikt, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Šajā ĀTRUMA CILTS sezonā Pauls Timrots un raidījuma komanda turpina meklēt ātrumu, piedzīvojumus un interesantus sarunu biedrus. ĀTRUMA CILTS katru ceturtdienu skatāma arī LMT Viedtelevīzijā un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter sarunās ar tēmturi #ĀtrumaCilts.

Raksts tapis sadarbībā ar "Ātruma cilti".

Video: "Ātruma cilts" sižets

Embed kods:

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu