P, 25.09.2023.

Eiropadomes prezidents rosina apturēt Krievijas darbību ANO Drošības padomē

LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.
Eiropadomes prezidents Šarls Mišels. Foto: FRANCISCO SECO / AFP

Krievijas darbība ANO Drošības padomē būtu jāaptur, piektdien, 23. septembrī, paziņojis Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

"Kad Drošības padomes pastāvīgā locekle sāk neizprovocētu un neattaisnojamu karu, karu, kuru nosoda Ģenerālā asambleja, šīs locekles atstādināšanai no Drošības padomes, manuprāt, vajadzētu būt automātiskai," sacīja Mišels, runājot par karu Ukrainā.

"Veto tiesību izmantošanai vajadzētu būt izņēmumam, bet tas, kā mēs esam redzējuši, ir kļuvis par likumu. Reforma ir nepieciešama un steidzama," uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju Ņujorkā, sacīja Mišels.

ANO Drošības padomes piecām pastāvīgajām dalībvalstīm - Ķīnai, ASV, Francijai, Lielbritānijai un Krievijai - ir tiesības uzlikt veto ANO rezolūcijām.

Drošības padome ir ANO spēcīgākā institūcija un tās rezolūcijas ir saistošas dalībvalstīm. Saskaņā ar ANO Statūtiem, Drošības padomei ir "galvenā atbildība par starptautiskā miera un drošības uzturēšanu".

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir vairākkārt pieprasījis, lai Krievijai tiek atņemtas veto tiesības, kamēr tā karo.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais