P, 27.03.2023.

Brīvdabas muzejā svinēs rudens saulgriežus

LETA
Brīvdabas muzejā svinēs rudens saulgriežus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rudens ražas svētki brīvdabas muzejā
Rudens ražas svētki brīvdabas muzejā Foto: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien tiks svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena, informēja muzeja pārstāve Līga Rimšēviča.

Kurzemes zemnieka sētas laidarā būs apskatāmas dažādu šķirņu aitas, būs radošās darbnīcas bērniem "Kartupeļu vīriņi" un "Improvizēts leļļu teātris ar pašu darinātām lellēm", Rudens stāstu darbnīcā varēs klausīties stāstus un pasakas par rudens darbiem un tradīcijām, būs arī sacensības aitu vilnas maisu mešanā.

Vidzemes zemnieka sētā notiks radošās darbnīcas bērniem "Svētku galdauta gleznošana" un "Māla kliņģeru veidošana", būs leļļu izrāde, Rudens stāstu darbnīca, iespēja klausīties un iesaistīties folkloras kopas "Kokle" un ģimeņu studijas "Garataka" priekšnesumos, bet plkst.11 varēs doties īpašā ekskursijā "Maizes ceļš", kas vedīs no Vidzemes zemnieka sētas līdz Pakalnu dzirnavām.

Latgales ciemā būs sabraukuši īstenie latgalieši ar devīzi "Latgalīši Reigā brauc!". Tur būs latgaliešu Miķeļdienas tirgus, lustes un danči, Latgales amatnieku meistarklases - savu amatu rādīs kokamatnieks un podnieks, tiks demonstrētas senas tehnikas prievīšu pīšanā, vitrāžu izgatavošanā, sveču liešanā.

Visas dienas garumā skanēs latgaliešu mūzika un būs danči ar kapelu "Dziga" no Rēzeknes. Noritēs konkursi ar iespēju saņemt balvā amatnieku izstrādājumus. Tāpat notiks arī Latgaliešu valodas ātrie kursi. Interesenti varēs iegādāties amatnieku darinājumus un mājražotāju gardumus.

Muzejā būs arī izstādes. Tikai šodien 12 gadus jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde "Marats glezno" būs pie Nidas dūmistabas, savukārt Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" skolēnu darbu izstāde būs izvietota Latgales ciemā pie Zvirgzdenes klēts. Muzeja izstāžu zālē izstāde "Ziemas transports zemnieka sētā 18. līdz 20.gadsimtam" būs skatāma līdz nākamā gada februārim.

Miķeļdienas svinības paredzētas no plkst.10 līdz 17.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais