Krievijā protestos pret mobilizāciju aizturēti vairāk nekā 700 cilvēku

LETA/RFE/RL
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 25
Protesti pret mobilizāciju Krievijā
Protesti pret mobilizāciju Krievijā Foto: AP/Scanpix

Protesta akcijās, kas Krievijas pilsētās sestdien notika pret karu Ukrainā un nule Krievijā izsludināto mobilizāciju, aizturēti vairāk nekā 700 cilvēku, vēsta tīmekļa projekts "OVD Info", kas apkopo informāciju par varasiestāžu represijām.

Atbilstoši jaunākajai informācijai protestos aizturēti 747 cilvēki. Visvairāk aizturēto ir Maskavā, kur aizturēti 374 cilvēki.

Sanktpēterburgā aizturēti 126 cilvēki, bet Novosibirskā - 70.

Protestus rīkot aicināja kustība "Vesna" (Pavasaris"). Par akciju norises vietām tika paziņots tikai šodien.

Maskavā un Sanktpēterburgā policija protestētājus aizturēja ar brutālu spēku.

Protestētāji aizturēti 32 Krievijas pilsētās, arī Irkutskā, Tomskā, Permā, Ufā, Ulanudē, Jekaterinburgā un Krasnodarā, liecina "OVD Info" dati.

Maskavā akcija notika Čistije prudi rajonā, vēsta tīmekļa medijs "Novaja gazeta. Jevropa". Aizturēšanas sākušās uzreiz pēc akcijas sākuma. Protestētāji gan mēģināja savus aizturētos biedrus no policijas atbrīvot.

Uz akciju Maskavā bija ierausies arī meitene ratiņkrēslā ar plakātu "Gribi būt tāds kā es?". Kā vēsta mediji, viņa netika aizturēta.

Savukārt Maskavas parkā "Zarjadje" policisti protestētājus sita.

Sanktpēterburgā protestētāji sapulcējās Siena laukumā un tad devās gājienā pa Dārzu ielu. Kā vēsta laikraksts "Kommersant", kolonnu nobloķēja omonieši un sāka demonstrantus brutāli aizturēt, lietā liekot elektrošokerus un stekus.

Protestētāji izgāja uz Ņevas prospekta un skandēja "Putinu ierakumos".

"OVD Info" savās aplēsēs atzīst, ka patiesais aizturēto skaits var būt lielāks, un norāda, ka publicē datus vienīgi par tiem cilvēkiem, par kuru aizturēšanu ir skaidri zināms.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 25

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu