Vīrietim par meitenes izvarošanu mežā Salaspilī piespriež 20 gadus cietumā

TVNET/LETA
Vīrietim par meitenes izvarošanu mežā Salaspilī piespriež 20 gadus cietumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Shutterstock

Rīgas rajona tiesa kādam jau agrāk par seksuālu vardarbību sodītam vīrietim par meitenes izvarošanu mežā Salaspilī piespriedusi 20 gadus cietumā un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem, informē prokuratūra.

Vīrietis 3.martā meža masīvā Salaspilī nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi, būdams alkohola ietekmē, zinot, ka cietusī nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, nolēma stāties dzimumattiecībās pret viņas gribu, kas no apsūdzētā neatkarīgu iemeslu dēļ neizdevās, jo neiestājās erekcija.

Tāpat pret cietušās gribu, lietojot vardarbību un draudus, viņš izdarīja ne mazāk kā astoņus orālus aktus un vienu anālu aktu, apdraudot cietušās dzimumneaizskaramību, tikumību un normālu attīstību.

Apsūdzētais iepriekš kriminālā kārtā sodīts divas reizes, tostarp par izvarošanu un seksuālu vardarbību.

Vīrietis aizturēts 10.martā pēc tam, kad 4.martā Valsts policija viņu bija izsludinājusi meklēšanā, tostarp ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību. Viņam tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Tiesa piemēroja apsūdzētajam tādu sodu, kādu tiesas debatēs lūdza Pierīgas prokuratūras prokurore, tāpēc prokurore neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu, lai iesniegtu apelācijas protestu.

Savukārt apsūdzētais, aizstāvis vai cietušais desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu