S, 30.09.2023.

SVF piešķirs Ukrainai ārkārtas palīdzību 1,3 miljardu ASV dolāru apmērā

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Starptautiskais valūtas fonds (SVF) piektdien paziņoja, ka tas piešķirs Ukrainai ārkārtas palīdzību 1,3 miljardu ASV dolāru apmērā ar savas jaunās pārtikas krīzes atbalsta programmas "Rapid Financing Instrument" (RFI) starpniecību.

Šī jaunā finansējuma pakete palīdzēs apmierināt Ukrainas "neatliekamās maksājumu bilances vajadzības (..) vienlaikus spēlējot katalizatora lomu finansiālam atbalstam nākotnē no Ukrainas kreditoru un donoru puses", teikts SVF paziņojumā.

"Pirms vairāk nekā septiņiem mēnešiem sāktā Krievijas kara pret Ukrainu mērogs un intensitāte ir radījuši milzīgas cilvēku ciešanas un ekonomiskus zaudējumus (..) Tiek prognozēts, ka [Ukrainas] reālais IKP saruks par 35% 2022.gadā salīdzinājumā ar 2021.gadu, un finansējuma vajadzības vēl arvien ir ļoti lielas," atzina SVF.

SVF arī paziņoja, ka Ukrainas varas iestādes "ir pelnījušas ievērojamu uzticību, jo saglabājušas makrofinansiālo stabilitāti svarīgā pakāpē šajos ļoti izaicinošajos apstākļos".

"Kreditori un donori ar attiecīgo fonda izpilddirektoru starpniecību ir signalizējuši, ka grasās turpināt finansiāli atbalstīt Ukrainu, lai palīdzētu tai sasniegt sabalansētas izaugsmes ceļu un vidēja termiņa ārējo dzīvotspēju," sacīja SVF rīkotājdirektore Kristalina Georgijeva.

Pagājušonedēļ Pasaules Banka piešķīra Ukrainai papildu palīdzību 530 miljonu dolāru apmērā, "lai apmierinātu neatliekamās vajadzības, kuras radījis Krievijas iebrukums".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais