P, 30.01.2023.

"Vairums skaidro, ka apzinās iespējamos draudus." Pieķerti 38 šoferi ar nelegālām numurzīmēm

TVNET Auto
"Vairums skaidro, ka apzinās iespējamos draudus." Pieķerti 38 šoferi ar nelegālām numurzīmēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Ekrānšāviņš

Policija pieķērusi 38 autovadītājus, kas Latvijā pārvietojās ar nelegāliem auto numurzīmju dublikātiem. Vainīgie ir autovadītāji no Krievijas, kas pašrocīgi nomainīja numurus. Viņi skaidro, ka to darījuši tādēļ, ka baidījās no vietējiem iedzīvotājiem, kuri, pamanot Krievijas simboliku, varētu viņiem uzbrukt saistībā ar Krievijas izvērsto karu Ukrainā, vēsta raidījums "TV3 Ziņas".

Līdz ar Krievijas karu Ukrainā Latvijā šogad parādījušās neredzēti daudz automašīnas no Krievijas, un šoruden novērota tendence, ka daļa no šīm mašīnām pārvietojas, izmantojot numuru dublikātus, uz kuriem nav redzama ne valsts atpazīšanas zīme – karodziņš -, ne citas norādes, kas tas par numuru.

Naudas sods tiek piemērots uzreiz. Daļēji izmainītā numurzīme tiek konfiscēta. Faktiski visos gadījumos automašīnā atrodas oriģinālās numurzīmes, kuras tad arī uzliek un turpina kustību.

No viņu paskaidrojumiem izriet, ka numurzīmes tiek izgatavotas Krievijā, tālāk jau, atstājot mītnes zemi, viņi, pārbraucot pāri robežai, šīs numurzīmes samaina.

Robežsargi šādus numurus nav novērojuši, tātad Krievijas iebraucēji tos pašrocīgi nomaina, tiklīdz šķērso robežu. Galvenais iemesls – vēlme palikt anonīmiem, neuzsverot savu piederību Krievijai, lai gan panākts tieši pretējais efekts – numuri piesaista kā garāmgājēju, tā policijas uzmanību.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis norāda: "Tie paskaidrojumi nemainās – vairums skaidro, ka apzinās iespējamos draudus sev kā Krievijas Federācijas iedzīvotājiem, transportlīdzekļu īpašniekiem, tas galvenais motīvs ir tieši tas, lai izvairītos no iespējamās agresijas, kas varētu būt vērsta pret viņiem."

Video: "TV3 Ziņas" sižets

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu