Sv, 2.04.2023.

Video ⟩ Noskaidrots vadītājs, kurš ar auto vajāja lāci

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Lācis. Attēls ilustratīvs.
Lācis. Attēls ilustratīvs. Foto: Shutterstock

Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP), pateicoties sabiedrības atsaucībai un sniegtajām ziņām, ir izdevies noskaidrot vainīgo par brūnā lāča (Ursos arctos) ilgstošu trenkšanu, informēja DAP komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Pēc saņemtās informācijas DAP sadarbībā ar Valsts policiju ir fiksējusi pierādījumus veiktajam pārkāpumam, un ir sākta administratīvā lietvedība soda piemērošanai par aizsargājamas sugas īpatņa apzinātu traucēšanu. Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu par aizsargājamas sugas īpatņa apzinātu traucēšanu vainīgā persona var saņemt naudas sodu līdz 700 eiro.

Saziņas vietnē "Whatsapp" daudzkārt tika pārpublicēts video, kurā redzams, kā kāds vīrietis diennakts tumšajā laikā ilgstoši, braucot nopakaļ ar automašīnu, trenc pusaugu lāci pa meža ceļu. Lai gan sākotnēji DAP speciālisti lēsa, ka norises vieta ir pierobežā, tomēr izrādījās, ka lācis vajāts Lubāna mitrāja tuvumā.

DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode izteikusi pateicību visiem, kas nepalika vienaldzīgi un ziņoja par iespējamo pārkāpēju vai pārkāpuma vietu.

"Ceru, kā šādas mācību stundas mums visiem kā sabiedrībai ļaus kļūt kompetentākiem un iecietīgākiem pret savvaļas dzīvniekiem," pauž Strode, piebilstot, ka cilvēku saimnieciskās darbības rezultātā jau ir būtiski samazinātas dzīvotnes dažādām savvaļas sugām. Līdz ar to ne tikai tīša, bet arī netīša tikšanās ar savvaļas dzīvniekiem ir neizbēgama. Sabiedrībai svarīgi saprast, ka savvaļa ir šo dzīvnieku mājvieta, un apzināta to traucēšana viņu mājvietā nav pieļaujama.

Brūnais lācis Ursos arctos ir aizsargājama suga gan Latvijā, gan Eiropā.

Valsts bioloģiskās daudzveidības monitoringa dati rāda, ka pēdējos gados lāču skaits pieaug visā Baltijas populācijā, tas nozīmē, ka vairāk lāču ienāk Latvijā un daļa no tiem paliek uz dzīvi Latvijā. Senāk galvenais iemesls lāču skaita samazinājumam un izzušanai bija medības. Tā kā tagad tās Latvijā nav atļautas un Igaunijas pierobežā tās ilgstoši bija ierobežotas, lāču populācija atjaunojas.

Saskaņā ar aktuālajiem monitoringa datiem Latvijā savvaļā sastopami apmēram 60 lāči.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu