Foto ⟩ Kas notiek bijušajā Pārdaugavas padomju pieminekļa laukumā?

Papildināts
TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Kas notiek bijušajā Pārdaugavas padomju pieminekļa laukumā?
Foto: Kas notiek bijušajā Pārdaugavas padomju pieminekļa laukumā? Foto: Jānis Škapars/TVNET

Būvnieki Uzvaras parkā, Pārdaugavā turpina padomju armijai veltītā pieminekļa atlieku novākšanu. Portāls TVNET piedāvā ieskatīties, kas šobrīd notiek bijušajā padomju pieminekļa laukumā.

Kā informēja Rīgas dome, būvnieka iesniegtais laika grafiks ir apsteigts par divām nedēļām, līdz šim pabeidzot pieminekļa skulptūru un to postamentu demontāžu. Tāpat no baseina areāla pilnībā izvilkts vasaras beigās tur iegāztais obelisks, kura demontāža tāpat ir noslēgta.

Tikmēr būvju ar pieminekli demontāža pabeigta par 95%, un patlaban notiek dzelzsbetona konstrukciju drupināšana un šķirošana.

Visu būvju pamatu konstrukcijas demontāža līdz projektā noteiktajām atzīmēm tiks pabeigta oktobrī.

Vēl līdz šim ir izveidota iebrauktuve no Bāriņu ielas puses smagajam autotransportam, un nākamajā nedēļā tiks sākta baseina areāla aizbēršana.

Plānots, ka pieminekļa vietā kā īstermiņa risinājums tiks būvēts "Nākotnes parks", kur bērni un jaunieši varēs sportot, kā arī tiks ierīkots skeitparks.

TVNET jau vēstīja, ka ceturtdien, 25. augustā, Uzvaras parkā tika nogāzts Latvijā un Baltijā lielākais padomju laika piemineklis, demontējot tā kompleksa pēdējo elementu - 79 metrus augsto obelisku, kura virsotni rotāja zvaigznes.

Obelisks tika nogāzts pēc aptuveni septiņas stundas ilga darba, nokrītot ar skaļu blīkšķi un augstām ūdens šļakatām no blakus esošā baseina.

Sanākušie vērotāji padomju armijai veltītā obeliska krišanu sagaidīja ar ovācijām.

Foto: Ovāciju pavadībā nogāzts padomju pieminekļa obelisks

Pieminekļa kompleksa demontāža notika trīs dienas. Otrdien, 23.augustā, tika nogāzta trīs karavīru bronzas statuja, trešdien, 24.augustā, no rīta demontēja sievietes tēla figūru, bet ceturtdien, 25. augustā, tika gāzts arī obelisks. 

Vairāku gadu garumā pie pieminekļa 9. maijā pulcējās tūkstošiem cilvēku - bijušajās Padomju Savienības teritorijās pēc atsevišķām iniciatīvām tika organizētas svinības Sarkanās armijas uzvarai pār pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā.

Valsts policijas drona video: obeliska drupināšana Pārdaugavā

Arī Latvijā joprojām daļa sabiedrības piekopj tradīciju atzīmēt tā dēvētos Uzvaras svētkus, tomēr jau izsenis šis datums Austrumeiropā tiek identificēts ar Baltijas valstu okupāciju un aneksiju PSRS sastāvā.

Jautājums par to, vai Latvijā ir vieta padomju armijai veltītajam piemineklim Uzvaras parkā, īpaši aktualizējās līdz ar Krievijas sākto karu pret Ukrainu. Diskusijas par šiem jautājumiem ir noslēgušās, Saeimai pieņemot likumu, kas nosaka, ka līdz novembra vidum Latvijā jānovāc visi ar kapavietām nesaistītie padomju režīmam veltītie pieminekļi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu