S, 28.01.2023.

Pretim Krievijas vēstniecībai atklāta izstāde "Mammu, es negribu karu!"

TVNET/LETA
Pretim Krievijas vēstniecībai atklāta izstāde "Mammu, es negribu karu!"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Iepretim Krievijas vēstniecībai atklāta izstāde "Mammu, es negribu karu!"
Iepretim Krievijas vēstniecībai atklāta izstāde "Mammu, es negribu karu!" Foto: LETA

Šodien plkst.15 iepretim Krievijas vēstniecībai Rīgā notiks Polijas-Ukrainas arhīvu projekta izstādes "Mammu, es negribu karu!" atklāšana, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Izstādē būs eksponēti 1946.gadā tapušie poļu bērnu vēsturiskie zīmējumi, kas ataino bērnu piedzīvoto Otrā pasaules kara un okupācijas laikā. Tāpat izstādē būs redzami ukraiņu bērnu zīmējumi, kas atspoguļo viņu pieredzēto pašreiz notiekošajā karā pret Ukrainu. Šie zīmējumi glabājas Mūsdienu Vēstures dokumentu arhīva Varšavā Izglītības ministrijas 1945. - 1966. g. dokumentu nodaļā.

Šobrīd Mūsdienu Vēstures dokumentu arhīva krājumos Varšavā atrodas vairāk nekā 7000 zīmējumi par kara tematiku. Pārsvarā tie tapuši pirmajos pēckara gados, un bērni tos zīmējuši skolotāju iesākto pētījumu vajadzībām un konkursam, ko 1946.gadā ar toreizējās Izglītības ministrijas piekrišanu izsludināja iknedēļas izdevums "Przekrój".

"Karš vienmēr nozīmē sāpes, mocības un zaudējumus.

Taču visvairāk kara laikā ir apdraudēti bērni. Karš atņem viņiem laimīgu bērnību un dažreiz arī dzīvību," norāda izstādes rīkotāji.

Bērni redz karu bez izpušķojumiem - viņu acu priekšā ienaidnieka raķetes iznīcina skolas, bērnudārzus, slimnīcas un dzīvojamās mājas. Viņi redz, kā mirst radi un draugi.

Projektā kopumā iekļauti vairāk nekā 10 000 bērnu zīmējumu par karu un mieru Ukrainā, un tā mērķis ir aptvert, ko bērni piedzīvo kara laikā savā valstī un parādīt visai pasaulei, cik stipri ir mazie ukraiņi.

Izstādes atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns (NA/LRA), Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Polijas Republikas vēstniecības Rīgā pagaidu lietvedis Lukašs Cudnijs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu