Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks Ķenguru dienas

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Līga Gredzena/LETA

Sestdien un svētdien 23.oktobrī Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks Ķenguru dienas, informēja zooloģiskā dārza Mārketinga un biznesa attīstības nodaļa.

Šajās dienās no plkst.11 līdz 15 apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt spēkus tāllēkšanas disciplīnā sacenšoties ar ķenguru un noskaidrot, kurš būs meistarīgāks tāllēcējs.

Ikvienam būs iespēja nofotografēties sēžot improvizētā ķengura somā. 2,5 metrus augsto fotoķenguru radījusi māksliniece Krista Bitmete un tas atradīsies pie Ķenguru aploka.

Savukārt Latvijas abinieku un rāpuļu zālē svētdien notiks divas Zīmējumu teātra improvizācijas izrādes ar zoodārza apmeklētāju piedalīšanos un zīmēšanu.

Ķenguru dienas zoodārzā notiek par godu rudo ķenguru meitenei, kas Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimusi pirms gada oktobra vidū, un atzīmējot Starptautisko ķenguru dienu 24.oktobrī.

Kā informē zooloģiskais dārzs, pavisam pasaulē mīt apmēram 65 ķenguru dzimtas sugas, kuras nosauktas ne tikai par ķenguriem, bet arī par valabijiem, kokķenguriem un klinšu valabijiem.

Šie dzīvnieki sastopami Austrālijā un tai tuvējās salās. Tie dzīvo ne tikai plašās pļavās, kur var pārredzēt lielus attālumus, bet arī mežos un prot lieliski kāpelēt pa kokiem, kā arī klinšainās un akmeņiem bagātās vietās.

Rīgas Zoodārza Ķenguru mājā un tās plašajos aplokos apskatāmas divas ķenguru sugas - rudais ķengurs un purva valabijs.

Savukārt Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīcijā mīt arī ķenguru tuvs radinieks - tvērējastes žurkķengurs, kurš pasaulē ir reti sastopams un tādēļ iekļauts Pasaules Sarkanās grāmatas bīstami apdraudēto dzīvnieku kategorijā. Īpatņu skaita un izplatības vērtējumi liecina, ka šai sugai pastāv ļoti augsta iespējamība izmirt savvaļā.

Gan rudajam ķenguram, gan arī purva valabijam un tvērējastes žurkķenguram ir izveidotas starptautiskas programmas, kurās piedalās arī Rīgas Zoodārzs un kuru uzdevums ir uzturēt zooloģiskajos dārzos veselīgas nebrīves populācijas.

Visu trīs sugu dzīvnieki Rīgā ir sekmīgi vairojušies, kas liecina par piemērotiem dzīves apstākļiem zoodārzā.

Foto: Rīgas zoodārza mīluļi vasaras tveicē

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais