Smiltēns: AS cer šonedēļ sākt strādāt kopā ar JV un NA pie valdības deklarācijas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Partijas "Apvienotais saraksts" pārstāvis, "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Partijas "Apvienotais saraksts" pārstāvis, "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. Foto: Evija Trifanova/LETA

"Apvienotais saraksts" (AS) ļoti cer šonedēļ pie nākamās valdības deklarācijas sākt strādāt trijatā kopā ar "Jauno vienotību" (JV) un Nacionālo apvienību (NA), sacīja AS politiķis Edvards Smiltēns.

Līdz šim valdības veidošanas sarunas notikušas JV organizētās divpusējās tikšanās reizēs ar potenciālajiem partneriem.

Vaicāts par to, kāda būs tālākā koalīcijas sarunu gaita, Smiltēns skaidroja, ka AS valde nav saņēmusi signālus par tālāko procesu. Tiek gaidīts, kāds būs vēstījums pēc šodien paredzētās Valsts prezidenta Egila Levita un JV līdera, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) tikšanās. No JV, kas vada valdības veidošanas procesu, AS sagaida strauju tālāko rīcību, atzīmēja AS politiķis.

Smiltēns norādīja, ka AS jau labu laiku mudina trīs partijām sākt strādāt kopā pie valdības deklarācijas veidošanas un valdības "salikšanas". Tāpat redzams, ka arī sabiedrība kļūstot nedaudz nepacietīga, redzot valdības līdzšinējo veidošanas gaitu, jo ir ārkārtīgi liels problēmas apjoms, kas nākamajai valdībai arī būs jārisina, vērsa uzmanību "Apvienotā saraksta" politiķis.

Kā ziņots, nākamās valdošās koalīcijas veidošanas sarunu temps nav tik raits, kā gribētos, šādu viedokli pirmdien Latvijas Radio pauda viens no sarunu dalībniekiem, NA līderis Raivis Dzintars.

Dzintara norādīja, ka NA ar JV pagaidām bijušas sarunas tikai par trīs nozaru tēmām, kas ir salīdzinoši maz. Savukārt labā ziņa esot tā, ka tajās jomās, par kurām runāts, principu līmenī viedokļi sakrīt.

Koalīcijas izveides iniciatīvu ir uzņēmusies aizvadītājās Saeimas vēlēšanās uzvarējusī partija JV, kas sarunas veic ar NA, AS un "Progresīvajiem". Pusēm joprojām nav vienošanās, cik plašu veidot nākamo koalīciju - JV tajā vēlas redzēt arī "Progresīvos", kam iebilst NA un AS. Paralēli puses sākušas sarunas par darāmajiem darbiem, kur lielu domstarpību neesot.

JV jaunajā Saeimas sasaukumā ieguvusi 26 mandātus, AS - 15, NA - 13, bet "Progresīvie" - desmit, tātad ar "Progresīvajiem" koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez - 54.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu