No apcietinājuma atbrīvots Bunkus slepkavības lietā aizturētais Judins

TVNET/LETA
Mašīna, kurā tika nošauts Mārtiņš Bunkus
Mašīna, kurā tika nošauts Mārtiņš Bunkus Foto: INTS KALNINS/REUTERS

Pēc pāris mēnešu pavadīšanas cietumā no apcietinājuma atbrīvots maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā šovasar aizturētais Arkādijs Judins, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Judins aizturēts augustā, bet no apcietinājuma atbrīvots oktobra sākumā.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA komentārus nesniedza. Judina advokāts Āris Bočs LETA teica, ka jautājums par drošības līdzekli līdz tiesai nenonāca, taču arī viņš plašākus komentārus nevarot sniegt.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš ziņoja, ka Judins ir pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados dibinātas firmas "A.V.V." līdzīpašnieks. Uzņēmuma prezidents tajā ilgus gadus bijis kādreiz ietekmīgā Ivana Haritonova grupējuma lietā notiesātais Genādijs Vaļagins. Pēc neoficiālām ziņām, Judins pēdējos gados bijis Vaļagina miesassargs un šoferis.

Saistībā ar Bunkus slepkavību vasarā apcietināts arī kāds Krievijas pilsonis. Tāpat apcietinājumā joprojām atrodas uzņēmēji Mihails Uļmans un Aleksandrs Babenko.

Valsts policija 24.maijā paziņoja, ka tai izdevies noskaidrot faktiski visu Bunkus slepkavībā iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. Toreiz policijas preses paziņojumā minēts, ka aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši slepkavības kontekstā, turklāt pats Bunkus 2016.gadā bija vērsies policijā par to, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta.

Uļmanam 2016.gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru uzņēmuma SIA "Rego Trade" maksātnespējas lietā. Bunkus kā "Rego Trade" maksātnespējas administrators no Uļmana un citiem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem caur tiesu piedzina vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Aktuālais šodien
Svarīgākais