Pk, 2.06.2023.

Krievija atjauno dalību labības darījumā

Papildināts
LETA/AP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: Reuters/ScanPix

Krievija trešdien piekritusi atjaunot valsts dalību tā dēvētajā labības darījumā, paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Erdogans norāda, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu informējis Turcijas aizsardzības ministru Hulusi Akaru, ka no trešdienas pēcpusdienas vienošanās par humāno graudu koridoru turpināsies kā līdz šim.

Turcijas prezidents sacīja, ka atjaunotais līgums par prioritāti noteiks graudu sūtījumus uz Āfrikas valstīm, tai skaitā uz Somāliju, Džibuti un Sudānu, jo Krievija paudusi bažas, ka vairums graudu, kas eksportēti kopš pirmo līgumu noslēgšanas jūlijā, nonāk turīgās valstīs.

Krievijas Aizsardzības ministrija skaidro, ka Krievija piekritusi turpināt pildīt savu lomu šajā "labības darījumā" pēc tam, kad no Kijivas saņemtas rakstiskas garantijas, ka Ukraina šo jūras koridoru neizmantos militārām darbībām pret Maskavu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņoja, ka Krievija varētu atkal izstāties no darījuma, ja Kijiva neievēros sniegtās garantijas.

"Krievija patur tiesības izstāties no šiem darījumiem, ja Ukraina pārkāps šīs garantijas," Drošība padomes locekļu apspriedē pavēstīja Putins.

Krievijas un Ukrainas "labības darījums" tika ar ANO un Turcijas starpniecību noslēgts 22.jūlijā. Pirmais kuģis vienošanās ietvaros pameta Odesas ostu 1.augustā. Saskaņā ar šo vienošanos no Ukrainas eksportēti vairāk nekā 9,7 miljoni tonnu graudaugu.

Jau vēstīts, ka Krievija sestdien paziņoja, ka uz nenoteiktu laiku aptur dalību "labības darījumā". Maskava ar šādu paziņojumu nāca klajā pēc uzbrukuma Krievijas Melnās jūras flotes karakuģiem Krimā. Krievija šajā uzbrukumā vainoja Ukrainu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu