Jauniešiem par mēģinājumu nogalināt tēvu piespriež nosacītu cietumsodu (3)

TVNET/LETA
Tiesas zāle
Tiesas zāle Foto: Shutterstock

Zemgales rajona tiesa Jelgavā šodien diviem jauniešiem par mēģinājumu nogalināt tēvu piespieda nosacītu cietumsodu un probācijas uzraudzību, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Vienam jaunietim tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un deviņiem mēnešiem, probācijas uzraudzību uz trīs gadiem, bez mantas konfiskācijas.

Savukārt otrajam pusaudzim tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un noteica probācijas uzraudzību uz trīs gadiem, bez mantas konfiskācijas.

Abiem pusaudžiem noteikts pārbaudes laiks uz pieciem gadiem.

Abi notiesātie bija savu vainu atzinuši un noslēguši vienošanos ar prokuroru.

Spriedums nav stājies spēkā. Prokurors, apsūdzētais, cietušais, aizstāvis vai pārstāvis desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu.

Rietumzemgales prokuratūra vienu no apsūdzētajiem jauniešiem pie kriminālatbildības saukusi par sava tēva slepkavības mēģinājuma organizēšanu, bet otru - par šī vīrieša slepkavības mēģinājumu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, kādā 2021.gada jūlija dienā abi apsūdzētie aiz atriebības vienojās par viena jaunieša tēva nogalināšanu, jo viņš iepriekš esot vardarbīgi izturējies pret jaunieti.

Realizējot noziedzīgo nodomu, apsūdzētie ieradās pie cietušā mājās, kur viens no apsūdzētajiem atslēdza mājas durvis un norādīja otram jaunietim uz istabu, kurā gulēja tēvs. Otrs apsūdzētais jaunietis piegāja pie istabā gulošā vīrieša un ar līdzpaņemto nazi iedūra viņam vēderā.

Noziedzīgo nodomu apsūdzētajiem neizdevās realizēt līdz galam, jo cietušais no dūriena pamodās un jaunieši aizbēga no notikuma vietas.

Aktuālais šodien
Svarīgākais