Viņa vērš uzmanību arī par galveno Sji Dzjiņpina ideologu uzskatītajam intelektuālim, profesoram un starptautisko attiecību speciālistam Vanam Huninam. Viņš stāvot aiz koncepta par “Ķīnas sapni” un esot ļoti spēcīgs ideologs. “Ņemot vērā viņa lomu, mēs noteikti nesagaidīsim nekādu tuvināšanos vai kompromisu meklēšanu – viņš ir ļoti spēcīgs “Ķīnas ceļa” proponents,” Ķīnas turpmāko ārpolitisko virzienu prognozē Bērziņa-Čerenkova.
Savukārt atstājis Politbiroju ir bijušais “trešais numurs” Ķīnas politikā Li Džaņšu, kurš pirms pāris mēnešiem, tiekoties ar Putinu, publiski pauda atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā, tādējādi atkāpjoties no Ķīnas ieņemtās stratēģiski neskaidrās pozīcijas. Kaut gan faktiski tas tiek skaidrots ar tradicionālo Politbiroja vecuma cenzu, Bērziņa-Čerenkova pieļauj iespēju, ka arī viņa provokatīvais izgājiens varētu būt ietekmējis Li Džaņšu aiziešanu no partijas vadības.
“Darīt to pašu, turpināt un pastiprināt kursu” – Ķīnas politisko nākotni ieskicē pētniece. To labi ilustrējot Sji Dzjiņpina paziņojums par strikto Covid-19 infekcijas ierobežošanas politiku, kas tikšot turpināta un pret ko publiski izskanējusi vien ļoti piezemēta kritika, kaut gan zināmas kļūdas esot tikušas atzītas.
“Sji Dzjiņpins neatkāpsies pat tur, kur ir absolūti skaidra kļūdaina politika, un to neatzīs,” secina Ķīnas studiju centra vadītāja.
Pilno intervijas atšifrējumu lasiet tiešsaistes žurnālā KLIK.