O, 30.05.2023.

Mūžībā devies RSU asociētais profesors Ķīsis

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: facebook.com

Sestdien 65 gadu vecumā mūžībā devies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Dermatoloģijas un veneroloģijas katedras asociētais profesors Jānis Ķīsis, vēsta RSU.

Ķīsis dzimis 1956.gada 23.decembrī Rīgā.

RSU norāda, ka asociētais profesors bija savas pamatspecialitātes izcils virzītājspēks Latvijā gan kā ārsts, gan kā zinātnieks. Viņš bija skolotājs vairākām dermatologu un venerologu paaudzēm, lasot lekcijas un vadot nodarbības augstskolā jau kopš 1988.gada.

Asociētais profesors bija izveidojis savu dermatoloģijas klīniku, dibinājis Latvijas Dermatovenerologu biedrību un bija Latvijas Estētiskās medicīnas asociācijas valdes loceklis.

Ķīsis kā viens no pirmajiem Latvijas dermatologiem jau daudzus gadus bija gan Eiropas Dermatoloģijas un veneroloģijas akadēmijas, gan Amerikas Dermatoloģijas akadēmijas biedrs. Asociētais profesors bija izcils skolotājs jaunajiem zinātniekiem - viņa vadībā sekmīgi aizstāvēti četri promocijas darbi.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Ķīsis bijis savienības "Latvijas ceļš" biedrs un dibinātājs 1993.gada jūnijā, bijis "Kluba-21" biedrs.

1994.gadā Rīgas domes vēlēšanās kandidējis no savienības "Latvijas ceļš" saraksta.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais