JV līderis atzina, ka AS iekšējie procesi viņam ir pilnībā nesaprotami - vienu dienu runā vienu, otru dienu runā citu, viens runā tā, otrs - šitā. Kariņš arī pieļauj, ka partneriem ir kāda vēlme atrast amatus arī atsevišķiem frakcijas vai partijas biedriem.
"Ja cena, ko sabiedrība maksātu par iespēju izveidot valdību, ir viena vai otra ministra biedra amata izveide, tas nebūtu pats trakākais valstij. Galvenais ir tikt pie valdības,"
uzsvēra politiķis, gan akcentējot, ka laikā, kamēr "visi runā par niekiem", valstī ir lieli procesi, kas jākārto. "Es runāšu, smaidīšu, būšu pacietīgs, bet arī neatlaidīs tajā, ka jāvirzās uz priekšu," uzsvēra Kariņš.
Sākotnējā ideja par viceministriem, par ko arī runāja Valsts prezidents Egils Levits, Kariņa ieskatā ir bijusi atbalstāma, piemēram, izveidojot papildu politisku posteni ministrijā, kas atbildētu par vienu noteiktu jomu. Šāds amats būtu pakļauts ministram, turklāt nedotu balsstiesības valdībā.
Kariņš pārliecināts, ka viceministra un ministre virzīšana no atšķirīgām partijām nedarbotos. "Jebkurš, kurš saprot, kā darbojas politika, saprot, ka tas ir veids, kā kavēt darbību. Tam [viceministram] būtu jābūt no tās pašas partijas, kas bija sākotnējā doma. Bet tagad AS pieprasīja savu ministra biedru pie citas ministrijas. NA ar šo ir mierā, kas faktiski ir viņu liels kompromiss valdības veidošanai," vērtēja JV līderis.
Vērtējot AS aicinājumu JV būt līdzatbildīgai par veselības nozari, Kariņš uzsvēra, ka JV neliks ne savu parlamentāro sekretāru, ne arī viceministru Veselības ministrijai, ko plānots uzticēt AS. "Tās ir vienkārši muļķības! Valdības vadītājs par visu atbild šā vai tā. Tas ir tas, kā darbojas koalīcijas valdības," teica Kariņš, aicinot partnerus nedaudz nomierināties un uzticēties viens otram.
Premjers uzskata, ka, ja sadarbības partneru starpā beigsies stīvēšanās, darbu pie deklarācijas un citu nianšu pabeigšanas varēs pabeigt divās trīs nedēļās.