Pk, 9.06.2023.

NASA kapsula veiksmīgi sasniegusi Mēnesi

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: NASA TV

NASA kapsula “Orion” misijas “Artemis I” ietvaros veiksmīgi sasniegusi Mēnesi, šodien palidojot tam garām 130 kilometru attālumā.

Manevra laikā 34 minūtes nebija iespējams sazināties ar no Zemes vadīto kapsulu, jo tā atradās Mēness tālajā pusē, vēsta “BBC”.

Tomēr, signālam atjaunojoties, kosmosa kuģis astronomiem atsūtīja Zemes fotogrāfiju. NASA teic, ka misija pagaidām ir pilnībā izdevusies.

Kapsulai “Orion” tiešraidē iespējams līdzi sekot šeit:

Šī ir pirmā no plānotajām trīs “Artemis” misijām, no kurām pēdējā norisināsies 2025. gadā. Tajā uz Mēness pēc 50 gadu pauzes atkal kāju spers cilvēks, turklāt pirmā sieviete un pirmais cilvēks, kura ādas krāsa nav balta.

Beigu beigās Mēness dienvidpolā plānots izveidot paliekošu Mēness bāzi, kas kalpos ne tikai kā astronautu dzīvesvieta, bet arī kā pieturvieta Marsa un kosmosa dzīļu apguvējiem.

Īsumā par “Artemis I” misiju

Misijas laikā plānots Mēness orbītā nogādāt un pēc tam sagaidīt atpakaļ uz Zemes bezpilota kapsulu “Orion”. Lai arī kapsula tiek vadīta attālināti, tā ir paredzēta cilvēku pilotiem. Tādējādi šis būs pirmais cilvēku transportēšanai paredzētais kosmosa kuģis, kas kosmosā devies tik tālu no Zemes – aptuveni 65 tūkstošus kilometru aiz Mēness. Pēc tam, izmantojot Mēness gravitāciju un dzinējus, kapsula atgriezīsies uz Zemes.

Plānots, ka misija sniegs nozīmīgu informāciju par to, kā kapsula uzvedas kosmosā, un bruģēs ceļu nākamajām misijām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu