Okupanti Krimas ziemeļos būvē aizsardzības joslas

TVNET/LETA
Okupanti Krimas ziemeļos būvē aizsardzības joslas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Foto: AP/Scanpix

Krievija aktīvi gatavojas okupētās Krimas pussalas aizsardzībai, cita starpā arī veido bruņoto spēku pozīciju rajonus pussalas ziemeļdaļā Džankojas rajona ziemeļos, ziņu aģentūrai "Ukrinform" pastāstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Čerņaks.

Ukrainas militārais izlūkdienests nav konstatējis, ka no Krimas pussalas ziemeļiem notiktu iebrucēju evakuācija, sacīja amatpersona.

"Tomēr mēs redzam, ka viņi aktīvi gatavojas aizsardzībai. Rada aizsardzības joslu gan Hersonas apgabalā Dņepras kreisajā krastā, gan arī pie Krimas administratīvās robežas pussalas ziemeļos. Cita starpā viņi būvē pozīciju rajonus Džankojas rajona ziemeļu daļā. Viņiem tas ir ļoti svarīgi, jo, Ukrainas spēkiem veicot pretuzbrukumu, Krimas ziemeļi būs Ukrainas Bruņoto spēku triecienu zona," sacīja Čerņaks.

Izsakoties par krievu un kolaborantu evakuāciju no Hersonas un Zaporižjas apgabaliem, amatpersona sacīja, ka viņu lielākā daļa dodas nevis uz Krimu, bet Krieviju.

"Pat viņi saprot, ka vienā vai otrā veidā Krimu Krievija zaudēs un tā atgriezīsies Ukrainā," uzsvēra Čerņaks.

Okupanti cenšas turēt Melnās jūras flotes kuģus un militāro tehniku pastāvīgā pretgaisa aizsardzības sistēmu aizsegā.

"Cer, ka tādējādi kaut kā izdosies tos paglābt no smēķēšanas aizliegtās vietās un drošības prasību neievērošanas," norādīja izlūkdienesta pārstāvis, ironiski atgādinot par skaidrojumiem, ko Kremlis mēdz piedāvāt par Krimā notikušajiem sprādzieniem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais