Sv, 27.11.2022.

Saeimā turpinās komisiju vadītāju ievēlēšana

Nacionālās drošības komisiju vadīs Ināra Mūrniece
TVNET/LETA
Saeimā turpinās komisiju vadītāju ievēlēšana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Latvijas Nacionālajā teātrī uzrunā klātesošos svinīgajā koncertā "Turpinājums. Mūsu balsis", kas veltīts Saeimas simtgadei.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Latvijas Nacionālajā teātrī uzrunā klātesošos svinīgajā koncertā "Turpinājums. Mūsu balsis", kas veltīts Saeimas simtgadei. Foto: Edijs Pālens/LETA

Deputāti trešdien, 23. novembrī, apstiprināja 14. Saeimas sasaukuma komisiju sastāvu. Šodien turpinās darbs pie komisiju vadītāju ievēlēšanas. 

Nacionālās drošības komisiju vadīs Ināra Mūrniece

Saeimas Nacionālās drošības komisijas deputāti ceturtdien, 24.novembrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Ināru Mūrnieci.

I.Mūrniece bijusi ievēlēta 11., 12. un 13.Saeimā. Iepriekš bijusi Saeimas priekšsēdētāja, kā arī strādājusi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un Nacionālās drošības komisijā.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru deputāti šodien ievēlēja Māri Kučinski, bet par sekretāru – Ainaru Latkovski.

Komisijā strādās arī deputāti Uldis Augulis, Kaspars Briškens, Igors Judins, Vilis Krištopans. Nacionālās drošības komisijā ievēl pa vienam deputātam no katras frakcijas. Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23.novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Nacionālās drošības komisija izskata jautājumus, kas skar Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī ar šo sfēru saistītās ekonomiskās, politiskās, sociālās, militārās, zinātniskās, tehniskās un citas intereses. Komisija veic parlamentāro uzraudzību pār valsts drošības iestādēm – Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu un Valsts drošības dienestu.

Komisijas uzdevumos ietilpst arī Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšana. Tāpat komisija akceptē un pārrauga nacionālās drošības vajadzībām piešķirto budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī izvērtē valsts drošības iestāžu budžetu projektus.

Saeimas Eiropas lietu komisiju vadīs Andris Sprūds

Saeimas Eiropas lietu komisiju vadīs Andris Sprūds, ceturtdien, 24.novembrī, komisijas pirmajā sēdē nolēma komisijas locekļi.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru ievēlēts Uģis Rotbergs, bet par komisijas sekretāru – Rihards Kols.

Eiropas lietu komisijā strādās arī deputāti Edmunds Cepurītis, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Jekaterina Dorošķeviča, Jānis Grasbergs, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Kristaps Krištopans, Kaspars Melnis, Igors Rajevs, Harijs Rokpelnis, Evika Siliņa, Zane Skujiņa-Rubene, Edvards Smiltēns, Māris Sprindžuks. Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23.novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Eiropas lietu komisija apstiprina Latvijas nostājas jeb nacionālās pozīcijas par Eiropas Savienības (ES) ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem.

Ministram, kurš pārstāv Latviju attiecīgās nozares ES ministru padomē, ir pienākums iepazīstināt komisiju ar Latvijas valdības nostāju visos nozīmīgajos lēmumos attiecībā uz likumdošanu un stratēģiskajiem jautājumiem. Ministrs saņem parlamenta mandātu paust Latvijas viedokli ES ministru padomes sanāksmē tikai pēc tam, kad pozīcija ir saskaņota ar Saeimas Eiropas lietu komisiju.

Par parlamenta Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāju ievēlē Mitrevicu

Par parlamenta Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāju deputāti ceturtdien ievēlēja Nacionālās apvienības (NA) politiķi Uģi Mitrevicu.

Mitrevica ievēlēšanu amatā atbalstīja teju visi komisijas deputāti, izņemot "Stabilitātei!" pārstāvi Svetlanu Čulkovu.

Par priekšsēdētāja biedru Mitrevics ieteica ievēlēt politiķi Andri Kulbergu (AS), un komisijas deputāti viņa kandidatūru atbalstīja.

Kā ziņots, llgtspējīgas attīstības komisijā strādās Anita Brakovska (ZZS), Raimonds Čudars (JV), Svetlana Čulkova ("Stabilitātei"), Mārtiņš Felss (JV), Mārcis Jencītis (LPV), Līga Kozlovska (ZZS), Andris Kulbergs (AS), Inese Lībiņa-Egnere (JV), Daiga Mieriņa (ZZS), Uģis Mitrevics (NA), Edgars Rinkēvičs (JV), Didzis Šmits (AS).

Pilsonības komisijas priekšsēdētāja amatā ievēl Ingmāru Līdaku

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija šodien, 24. novembrī par savu priekšsēdētāja ievēlēja deputātu Ingmāru Līdaku (AS).

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieci ievēlēja deputāti Annu Rancāni (JV) un par sekretāru parlamentārieti Jāni Dombravu (NA).

Komisijā strādās arī deputāti Raimonds Bergmanis (AS), Oļegs Burovs (LPV), Artūrs Butāns (NA), Mārtiņš Daģis (JV), Glorija Grevcova ("Stabilitātei"), Juris Jakovins (ZZS), Andrejs Judins (JV), Armands Krauze (ZZS), Ainārs Šlesers (LPV), Andrejs Vilks (ZZS), Agita Zariņa-Stūre (JV) un Edgars Zelderis (P).

TVNET jau vēstīja, ka Ārlietu komisijā strādās Iļja Ivanovs ("Stabilitātei"), Juris Jakovins (ZZS), Rihards Kols (NA), Armands Krauze (ZZS), Irma Kalniņa (JV), Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Dmitrijs Kovalenko ("Stabilitātei"), Edvards Smiltēns (AS), Ričards Šlesers (LPV), Andris Sprūds (P), Juris Viļums (AS).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā darbosies Uldis Augulis (ZZS), Artūrs Butāns (NA), Anda Čakša (JV), Svetlana Čulkova ("Stabilitātei"), Mārtiņš Daģis (JV), Ilze Indriksone (NA), Rihards Kozlovskis (JV), Vilis Krištopans (LPV), Māris Kučinskis (AS), Viktors Pučka ("Stabilitātei"), Andris Šuvajevs (P), Viktors Valainis (ZZS), Aiva Vīksna (AS).

Juridiskajā komisijā darbosies Gundars Daudze (ZZS), Atis Deksnis (AS), Andrejs Judins (JV), Igors Judins ("Stabilitātei"), Inese Kalniņa (JV), Agnese Krasta (JV), Kristaps Krištopans (LPV), Gunārs Kūtris (ZZS), Atis Švinka (P), Edmunds Teirumnieks (NA), Edgars Zelderis (P).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā strādās Arvils Ašeradens (JV), Augusts Brigmanis (ZZS), Glorija Grevcova ("Stabilitātei"), Aleksandrs Kiršteins (NA), Inese Lībiņa-Egnere (JV), Linda Liepiņa (LPV), Ināra Mūrniece (NA), Anna Rancāne (JV), Leila Rasima (P), Didzis Šmits (AS), Jānis Vucāns (ZZS).

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā strādās Česlavs Batņa (AS), Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV), Jekaterina Dorošķeviča ("Stabilitātei"), Mārcis Jencītis (LPV), Krišjānis Kariņš (JV), Līga Kļaviņa (ZZS), Antoņina Ņenaševa (P), Nauris Puntulis (NA), Harijs Rokpelnis (ZZS), Edgars Tavars (AS), Agita Zariņa-Stūre (JV).

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā darbosies Raimonds Bergmanis (AS),Jānis Dombrava (NA), Ainārs Latkovskis (JV), Igors Rajevs (AS), Aleksejs Rosļikovs ("Stabilitātei"), Uģis Rotbergs (JV), Jana Simanovska (P), Edvīns Šņore (NA), Jānis Skrastiņš (JV), Edmunds Zivtiņš (LPV), Andrejs Vilks (ZZS).

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā darbosies Skaidrīte Ābrama (P), Anita Brakovska (ZZS), Oļegs Burovs (LPV), Andrejs Ceļapīters (JV), Raimonds Čudars (JV), Jefimijs Klementjevs ("Stabilitātei"), Ingmārs Līdaka (AS), Daiga Mieriņa (ZZS), Uģis Mitrevics (NA), Edgars Rinkēvičs (JV), Māris Sprindžuks (AS).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā strādās Kaspars Briškens (P), Mārtiņš Felss (JV), Jānis Grasbergs (NA), Andris Kulbergs (AS), Linda Matisone (AS), Kaspars Melnis (ZZS), Jānis Patmalnieks (JV), Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei"), Evika Siliņa (JV), Ainārs Šlesers (LPV), Jānis Vitenbergs (NA).

Sociālo un darba lietu komisijā darbosies Hosams Abu Meri (JV), Inga Bērziņa (JV), Andris Bērziņš (ZZS), Edmunds Cepurītis (P), Raivis Dzintars (NA), Līga Kozlovska (ZZS), Lauris Lizbovskis (AS), Nataļja Marčenko-Jodko ("Stabilitātei"), Ramona Petraviča (LPV), Zane Skujiņa-Rubene (JV).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā strādās Atis Deksnis (AS), Raivis Dzintars (NA), Irma Kalniņa (JV), Jefimijs Klementjevs ("Stabilitātei"), Agnese Krasta (JV), Gunārs Kūtris (ZZS), Nataļja Marčenko-Jodko ("Stabilitātei"), Antoņina Ņenaševa (P), Nauris Puntulis (NA), Leila Rasima (P), Ričards Šlesers (LPV), Edgars Tavars (AS), Jānis Vucāns (ZZS), Edmunds Zivtiņš (LPV).

Pieprasījumu komisijā darbosies Hosams Abu Meri (JV), Arvils Ašeradens (JV), Česlavs Batņa (AS), Augusts Brigmanis (ZZS), Anda Čakša (JV), Gundars Daudze (ZZS), Iļja Ivanovs ("Stabilitātei"), Inese Kalniņa (JV), Aleksandrs Kiršteins (NA), Līga Kļaviņa (ZZS), Linda Liepiņa (LPP), Lauris Lizbovskis (AS), Jānis Patmalnieks (JV), Viktors Pučka ("Stabilitātei"), Jana Simanovska (P), Edvīns Šņore (NA).

Publisko izdevumu un revīzijas komisijā strādās Skaidrīte Ābrama (P), Inga Bērziņa (JV), Andris Bērziņš (ZZS), Andrejs Ceļapīters (JV), Ilze Indriksone (NA), Krišjānis Kariņš (JV), Dmitrijs Kovaļenko("Stabilitātei"), Rihards Kozlovskis (JV), Linda Matisone (AS), Ramona Petraviča (LPP), Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei"), Jānis Skrastiņš (JV), Andris Šuvajevs (P), Viktors Valainis (ZZS), Jānis Vitenbergs (NA), Aiva Vīksna (AS).

Nacionālās drošības komisijas darbā piedalīsies Uldis Augulis (ZZS), Kaspars Briškens (P), Igors Judins ("Stabilitātei"), Vilis Krištopans (LPV), Māris Kučinskis (AS), Ainārs Latkovskis (JV), Ināra Mūrniece (NA).

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā gatavi darboties ir Raimonds Bergmanis (AS), Oļegs Burovs (LPV), Artūrs Butāns (NA), Mārtiņš Daģis (JV), Jānis Dombrava (NA), Glorija Grevcova ("Stabilitātei"), Juris Jakovins (ZZS), Andrejs Judins (JV), Armands Krauze (ZZS), Ingmārs Līdaka (AS), Anna Rancāne (JV), Ainārs Šlesers (LPV), Andrejs Vilks (ZZS), Agita Zariņa-Stūre (JV), Edgars Zelderis (P).

Eiropas lietu komisijā strādās Edmunds Cepurītis (P), Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV), Jekaterina Dorošķeviča ("Stabilitātei"), Jānis Grasbergs (NA), Rihards Kols (NA), Kristaps Krištopans (LPV), Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Kaspars Melnis (ZZS), Igors Rajevs (AS), Harijs Rokpelnis (ZZS), Uģis Rotbergs (JV), Evika Siliņa (JV), Zane Skujiņa-Rubene (JV), Edvards Smiltēns (AS), Māris Sprindžuks (AS), Andris Sprūds (P).

Savukārt llgtspējīgas attīstības komisijā strādās Anita Brakovska (ZZS), Raimonds Čudars (JV), Svetlana Čulkova ("Stabilitātei"), Mārtiņš Felss (JV), Mārcis Jencītis (LPV), Līga Kozlovska (ZZS), Andris Kulbergs (AS), Inese Lībiņa-Egnere (JV), Daiga Mieriņa (ZZS), Uģis Mitrevics (NA), Edgars Rinkēvičs (JV), Didzis Šmits (AS).

Saeimas Ārlietu komisiju turpinās vadīt Kols

Deputāti trešdien par Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju uz atkārtotu termiņu ievēlēja Nacionālās apvienības (NA) parlamentārieti Rihardu Kolu.

Virzīt Kolu par komisijas vadītāju pārējiem komisijas locekļiem piedāvāja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Pārējiem balsojot par, pret Kola kandidatūru balsoja "Stabilitātei!" deputāti Iļja Ivanovs un Dmitrijs Kovalenko.

Kols rosināja par komisijas priekšsēdētāja biedru iecelt parlamentārieti Juri Viļumu (AS), ko atbalstīja lielākā daļa parlamentāriešu.

Par komisijas sekretāri deputāti ievēlēja "Jaunās vienotības" (JV) pārstāvi Irmu Kalniņu.

Kols informēja, ka kārtējās komisijas sēdes norisināsies klātienes formātā trešdienās no plkst.10 līdz 12. Vienlaikus komisijas vadītājs norādīja, ka ārkārtas sēdes varētu notikt arī attālināti.

Nākamā Ārlietu komisijas sēde paredzēta trešdien, 30.novembrī.

Par Saeimas Valsts pārvaldes komisijas priekšsēdētāju ievēlē Mieriņu

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas parlamentārieši trešdien par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvi Daigu Mieriņu.

Par Mieriņas kandidatūru balsoja visi komisijas deputāti.

Politiķe priekšsēdētāja biedra amatam izvirzīja deputāta Māra Sprindžuka (AS) kadidatūru, ko parlamentārieši vienbalsīgi atbalstīja.

Savukārt komisijas sekretāra amatā deputāti ievēlēja parlamentārieti Andreju Ceļapīteru (JV).

Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēts Šmits

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Didzi Šmitu (AS).

Uz komisijas priekšsēdētāja amatu kandidēja arī Linda Liepiņa (LPV), taču ar pārliecinošu balsu vairākumu, saņemot deviņu deputātu atbalstu, priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Šmits.

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieci tika ievēlēta deputāte Inese Lībiņa-Egnere (JV) un par komisijas sekretāri - deputāte Leila Rasima (P).

Cilvēktiesību komisijā strādās arī Arvils Ašeradens (JV), Augusts Brigmanis (ZZS), Glorija Grevcova ("Stabilitātei"), Aleksandrs Kiršteins (NA), Liepiņa, Ināra Mūrniece (NA), Anna Rancāne (JV) un Jānis Vucāns (ZZS).

Saeimas Publisko izdevumu komisija vadītāja amatā stājas Kozlovskis

Deputāti parlamenta Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē trešdien komisijas vadītāja amatā ievēlēja "Jaunās vienotības" (JV) deputātu Rihardu Kozlovski (JV).

Pret Kozlovska ievēlēšanu amatā balsoja "Stabilitātei!" deputāti Dmitrijs Kovaļenko un Viktorija Pleškāne, taču pārējie balsoja par.

Kozlovskis piedāvāja par priekšsēdētāja biedru izraudzīties Andri Šuvajevu (P), ko deputāti atbalstīja ar absolūto balsu vairākumu.

Komisijas sekretāra amatam Kozlovskis rosināja ievēlēt Jāni Vitenbergu (NA). Arī šo piedāvājumu komisijas parlamentāriešu vairākums atbalstīja.

Par Budžeta komisijas vadītāju ievēl Čakšu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien tās priekšsēdētāja amatā ievēlēja parlamenta deputāti Andu Čakšu (JV).

Vaicāta par iespēju šo amatu ieņemt īslaicīgi, ja tiktu saņemts premjera amatam nominētā Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājums kļūt par ministri, Čakša aģentūrai LETA skaidroja, ka to ir pāragri komentēt, jo šāds aicinājums pašlaik nav saņemts un nākamā valdība vēl nav izveidota.

Kuluāros izskanējis, ka Čakšai ir iespēja topošajā valdībā ieņemt izglītības un zinātnes ministres amatu.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru ievēlēts parlamentārietis Artūrs Butāns (NA) un par komisijas sekretāri deputāte Aiva Vīksna (AS).

Komisijas amatpersonas tika ievēlētas ar pārliecinošu balsu vairākumu, tomēr pret kandidātiem balsoja abi "Stabilitātei" parlamentārieši.

Budžeta komisijā strādā arī Uldis Augulis (ZZS), Butāns, Svetlana Čulkova ("Stabilitātei"), Mārtiņš Daģis (JV), Ilze Indriksone (NA), Rihards Kozlovskis (JV), Vilis Krištopans (LPV), Māris Kučinskis (AS), Viktors Pučka ("Stabilitātei"), Andris Šuvajevs (P), Viktors Valainis (ZZS) un Vīksna.

Par Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju ievēl Bergmani

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja amatā šodien tika ievēlēts deputāts Raimonds Bergmanis (AS).

Par Bergmani balsoja desmit deputāti, pret balsojot deputātam Aleksejam Rosļikovam ("Stabilitātei").

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Edvīns Šnore (NA), savukārt par komisijas sekretāru parlamentārietis Jānis Skrastiņš (JV).

Aizsardzības komisijā strādās arī deputāti Jānis Dombrava (NA), Ainars Latkovskis (JV), Igors Rajevs (AS), Rosļikovs, Uģis Rotbergs (JV), Jana Simanovska (P), Edmunds Zivtiņš (LPV) un Andrejs Vilks (ZZS).

Par Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju kļūst Judins

Trešdien komisijas sēdē par Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju pēc deputātu balsojuma kļuva "Jaunās vienotības" (JV) parlamentārietis Andrejs Judins.

Par Judinu kā komisijas vadītāju balsoja desmit deputāti, taču "Stabilitātei" parlamentārietis Igors Judins bija pret.

Jaunievēlētais komisijas vadītājs rosināja par priekšsēdētāja biedru ievēlēt deputātu Edmundu Teirumnieku (NA).

Juridiskās komisijas sekretāra amatam Judins izvirzīja Ati Deksni (AS). Arī šīs kandidatūras komisijas deputāti balsojumā atbalstīja.

Komisijas vadītājs informēja, ka sēdes lielākoties norisināsies klātienes formātā, taču varētu būt arī kādi izņēmumi, kad deputāti tiksies attālināti.

Par Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Matisone

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien par priekšsēdētāju ievēlēja Lindu Matisoni (AS).

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Kaspars Briškens (P), savukārt par komisijas sekretāru - parlamentārietis Mārtiņš Felss (JV).

Tautsaimniecības komisijā strādās arī Andris Kulbergs (AS), Jānis Grasbergs (NA), Kaspars Melnis (ZZS), Jānis Patmalnieks (JV), Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei"), Evika Siliņa (JV), Ainārs Šlesers (LPV) un Jānis Vitenbergs (NA).

Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju vadīs Bērziņa

Parlamentārieši trešdien lēma, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju vadīs "Jaunās vienotības" (JV) pārstāve Inga Bērziņa.

Bērziņa izvirzīja priekšlikumu par priekšsēdētāja biedru iecelt deputātu Andri Bērziņu (ZZS). Viņa kandidatūru atbalstīja vairums deputātu.

Par komisijas sekretāri savukārt Bērziņa rosināja ievēlēt deputāti un bijušo labklājības ministri Ramonu Petraviču (LPV). Arī šis lēmums komisijā ar balsojumu tika atbalstīts.

Par Saeimas Ētikas komisijas vadītāju ievēlēts Vucāns

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija par savu priekšsēdētāju šodien ievēlēja deputātu Jāni Vucānu (ZZS).

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Atis Deksnis (AS), savukārt par komisijas sekretāru parlamentārietis Raivis Dzintars (NA).

Komisijā strādās arī parlamentārieši Irma Kalniņa (JV), Jefimijs Klementjevs ("Stabilitātei"), Agnese Krasta (JV), Gunārs Kūtris (ZZS), Nataļja Marčenko-Jodko ("Stabilitātei"), Antoņina Ņenaševa (P), Nauris Puntulis (NA), Leila Rasima (P), Ričards Šlesers (LPV), Edgars Tavars (AS) un Edmunds Zivtiņš (LPV).

Izglītības komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēta Zariņa-Stūre

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja deputāti Agitu Zariņu-Stūri (JV).

Izglītības komisijā strādās arī parlamentārieši Česlavs Batņa (AS), Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV), Jekaterina Dorošķeviča ("Stabilitātei"), Mārcis Jencītis (LPV), Krišjānis Kariņš (JV), Līga Kļaviņa (ZZS), Antoņina Ņenaševa (P), Nauris Puntulis (NA), Harijs Rokpelnis (ZZS) un Edgars Tavars (AS).

Par parlamenta Pieprasījumu komisijas priekšsēdētāju ievēlē Abu Meri

Par parlamenta Pieprasījumu komisijas priekšsēdētāju trešdien deputāti ievēlēja "Jaunās vienotības" (JV) pārstāvi Hosamu Abu Meri.

Kandidēšanai uz komisijas vadītāja amatu deputāte Linda Liepiņa (LPV) izvirzīja arī parlamentārieti Augustu Brigmani (ZZS) un sevi. Tomēr Brigmanis no iespējas kļūt par komisijas priekšsēdētāju atteicās, tādējādi uz amatu kandidēja divi politiķi - Abu Meri un Liepiņa.

Pēc deputātu balsojuma ar vēlēšanu zīmēm tika nolemts amatā iecelt Abu Meri.

Jaunievēlētais Pieprasījumu komisijas vadītājs priekšsēdētāja biedra amatam izvirzīja deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) kandidatūru, ko atbalstīja vairums parlamentāriešu.

Pieprasījumu komisijā darbosies Hosams Abu Meri (JV), Arvils Ašeradens (JV), Česlavs Batņa (AS), Augusts Brigmanis (ZZS), Anda Čakša (JV), Gundars Daudze (ZZS), Iļja Ivanovs ("Stabilitātei"), Inese Kalniņa (JV), Aleksandrs Kiršteins (NA), Līga Kļaviņa (ZZS), Linda Liepiņa (LPP), Lauris Lizbovskis (AS), Jānis Patmalnieks (JV), Viktors Pučka ("Stabilitātei"), Jana Simanovska (P), Edvīns Šņore (NA).

Atlikušos komisiju vadītājus ievēlēs ceturtdien.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu